موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی یارانه

a/67446 :کد

0

توزیع یارانه‌ فاصله طبقاتی دهک ها را کاهش دهد

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۳
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -توزیع یارانه‌ فاصله طبقاتی دهک ها را کاهش دهد

توزیع یارانه‌ باید در جهت کاهش فاصله طبقاتی بین دهک‌های مختلف جامعه باشد.

توزیع یارانه‌ باید در جهت کاهش فاصله طبقاتی بین دهک‌های مختلف جامعه باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بهروز نعمتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به حواشی مربوط به قطع یارانه بخشی از افراد جامعه گفت: یارانه از اموال بیت‌المال است و باید به صورت هدفمند در میان مردم توزیع شود.

وی با تاکید بر اینکه توزیع یارانه‌ باید در جهت کاهش فاصله طبقاتی بین دهک‌های مختلف جامعه باشد، اظهار داشت: توزیع یارانه‌ یکسان بین مردم مغایر با فلسفه وجودی قانون هدفمندی یارانه‌ها است چراکه دلیلی ندارد همه مردم به یک شکل نگریسته شوند.

نعمتی با اشاره به اینکه دولت برای حل این مشکل و توزیع مناسب‌تر یارانه‌ها، سال گذشته 3 میلیون نفر را از لیست یارانه بگیران حذف کرد، افزود: اختلاف میان دولت و مجلس بر سر این است که دولت علاوه بر آنکه می‌گوید ابزاری برای شناسایی سه دهک بالای جامعه ندارد، معتقد است که امکان حذف 24 میلیون نفر نیز وجود ندارد.

منتخب مردم تهران در مجلس دهم تصریح کرد: دولت مکلف به تبعیت از قانونی است که مجلس برای شناسایی پردرآمدها و قطع یارانه آنان مصوب کرده است.نعمتی با بیان اینکه سه دهک بالای جامعه درآمد خوبی دارند و نباید یارانه بگیرند، گفت: یارانه افراد ثروتمند باید حذف و در جهت توزیع میان اقشار کم درآمد جامعه و  تقویت اشتغال در کشور مصرف شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :