موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/67460 :کد

0

رکورد جدید کیفیت هوای پایتخت در فروردین ماه

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -رکورد جدید کیفیت هوای پایتخت در فروردین ماه

با ثبت ۱۰ روز هوای پاک و ۲۱ روز هوای سالم از نظر کیفیت هوا برای پایتخت در فروردین ۹۵، رکورد جدیدی به جا گذاشته شد.

 

 

 

با ثبت 10 روز هوای پاک و 21 روز هوای سالم از نظر کیفیت هوا برای پایتخت در فروردین ۹۵، رکورد جدیدی به جا گذاشته شد.
به گزارش تحلیل ایران، زهرا مهاجری گفت: اتخاذ سیاست های کنترلی آلودگی هوا توسط سازمان محیط زیست و اجرای آن به وسیله دستگاه های مربوطه از یک سو و ناپایداری جوی و بارش و وزش باد از سوی دیگر سبب شد تا پایتخت نشینان در فروردین امسال هوای ناپاک نداشته باشند.


به گفته مریم نادری، مدیر واحد پایش و پیش بینی هوای شرکت کنترل کیفیت هوا، در فروردین امسال 21 روز سالم و 10 روز پاک از نظر کیفیت هوا برای تهران ثبت شده است.


خبر آنلاین نوشت: این در حالی است که کیفیت هوا در سال گذشته در همین بازۀ زمانی با 10 روز پاک و 17 روز سالم و 3 روز ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده بود


این آمار نشان می دهد که فروردین ماه امسال مجموع تعداد روزهای هوای پاک و سالم نسبت به سال های پیش بیشتر شده است.


تعداد روزهای هوای پاک در فروردین ماه سال 93، 7 روز بود و تهرانی ها در سال 92 فقط شاهد یک روز هوای پاک بودند. همچنین در فروردین 92، 28 روز هوای سالم و 2 روز ناسالم گزارش شده بود که این عدد در مدت مشابه سال 93 به 24 روز سالم رسید و روز ناسالم گزارش نشد و این در حالی بود که شرایط جوی در هر دو سال یکسان بود.


در سال 91 هم تنفس هوای پاک برای تهرانی ها در فروردین ماه میسر نشد و فقط پایتخت نشینان شاهد 26 روز هوای سالم و مابقی ناسالم بودند.


ماه

پاک

سالم

ناسالم

فروردین ماه 95

10

21

-

فروردین ماه 94

10

18

3

فروردین ماه 93

7

24

-

فروردین ماه 92

1

28

2

فروردین ماه 91

-

26

5

 

بنا به گفته کارشناسان، زمانی که آلاینده های هوا اندازه گیری می شوند اگر پارامتر ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شرایط نامطلوب باشد هوا ناسالم اعلام می شود در حالی که ممکن است دیگر پارامترها مانند دی اکسید نیتروژن و یا گوگرد در شرایط مطلوبی باشند اما به علت بالا بودن ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون هوا ناسالم اعلام می شود و این اعداد محاسبه شده بر اساس غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون است.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :