موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/67490 :کد

0

انفجار مهیب در تأسیسات نفتی مکزیک ۳ کشته به جا گذاشت

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -انفجار مهیب در تأسیسات نفتی مکزیک ۳ کشته به جا گذاشت

وقوع یک انفجار مهیب در یک مرکز پتروشیمی در شرکت ملی نفت پمکس در ایالت وراکروز در مکزیک دست‌کم ۳ کشته و بیش از ۱۳۰ زخمی برجای گذاشته است.

وقوع یک انفجار مهیب در یک مرکز پتروشیمی در شرکت ملی نفت پمکس در ایالت وراکروز در مکزیک دست‌کم 3 کشته و بیش از 130 زخمی برجای گذاشته است.


 به گزارش تحلیل ایران ،این انفجار بزرگ چهارشنبه (به وقت محلی) رخ داد و ابر وسیعی از مواد شیمیایی مضر را به آسمان فرستاد.


لوئیس فیلیپه پوئنت، رئیس مرکز مدیریت بحرانِ مکزیک به خبرگزاری رویترز گفت سه نفر بر اثر انفجار کشته شدند.

شرکت پمکس نیز ضمن تأیید خبر کشته شدنِ سه تن از کارگرانش، اعلام کرد 136 کارگر دیگر نیز زخمی شدند که از این میان 88 نفر هنوز در بیمارستان هستند.

 

براساس اعلام این شرکت نفتی انفجار در ساعت 15 روز چهارشنبه (به وقت محلی) در نزدیکی بندر کواتزاکوالکوس از مراکز اصلی صادرات نفت این شرکت رخ داده است.


منابع محلی می‌گویند صدها نفر از ساکنین منطقۀ وقوع انفجار تخلیه شده‌اند. در تصاویر تلویزیونی برج بلندی از دود غلیظ در آسمان وراکروز به نشان داده شد.

علت اصلی وقوع انفجار نامشخص است، اما شرکت پمکس به ساکنین محلی هشدار داده است به دلیل انتشار گازهای سمی تا جای ممکن از کارخانه فاصله بگیرند.

 

شرکت پمکس پس از این هشدار در حساب خود در شبکۀ اجتماعی توئیتر نوشت: «وضعیت فعلی در کارخانه ... تحت کنترل است  و هیچ خطری متوجه مردم نیست.»

خوزه آنتونیو گونزالس، مدیر اجرایی پمکس نیز روز چهارشنبه برای نظارت بر وضعیتِ به وجود آمده راهی کواتزاکوالکوس شد.


شرکت پمکس پیشتر نیز شاهد حوادث مشابهی بوده است. در سال 2013 دست‌کم 37 نفر در انفجار مقر این شرکت در مکزیکو سیتی کشته شدند و 26 نفر دیگر نیز در سال 2012 در پی وقوع آتش‌سوزی در مرکز گاز طبیعی این شرکت در شمال مکزیک جان خود را از دست دادند.

 منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :