موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه مجلس

a/67547 :کد

0

میرمحمدی: بخش عمده‌ای از تبادلات مالی ایران متوقف است

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۹
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -میرمحمدی: بخش عمده‌ای از تبادلات مالی ایران متوقف است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نه تنها در مورد دلار بلکه درباره ارزهای دیگر نیز موانعی برای مبادلات وجود دارد، لذا بخش عمده‌ای از موضوع تبادل مالی ایران متوقف است.عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نه تنها در مورد دلار بلکه درباره ارزهای دیگر نیز موانعی برای مبادلات وجود دارد، لذا بخش عمده‌ای از موضوع تبادل مالی ایران متوقف است.

 

به گزارش تحلیل ایران، سیدمحمدحسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره روند لغو تحریم‌های ایران از سوی غرب، گفت: 1+5 مدعی است که تحریم‌های کنونی علیه ایران مربوط به موضوع هسته‌ای نیست در حالی که تاریخ خلاف این را می‌گوید.


وی افزود: از سال 91 یعنی اواخر دولت دهم تحریم‌های مالی به گونه‌ای علیه ایران اعمال شد که همه تبادلات مالی متوقف شد.


سلیمی گفت: در موضوع سوئیفت علاوه بر اینکه آمریکا باید اجازه تبادل مالی با ایران را به بانک‌های خارجی بدهد، باید موضوع گردش مالی ایران در بانک‌ مرکزی آمریکا را نیز حل کند اما نه تنها در مورد دلار این مسئله حل نشده بلکه درباره ارزهای دیگر به صورت جسته گریخته موانع وجود دارد، لذا بخش عمده‌ای از موضوع تبادل مالی ایران متوقف است.


وی با اشاره به اینکه مدیران بانک‌های خارج از کشور به واسطه اینکه تحت سیطره آمریکا قرار دارند گهگاه با مصاحبه‌های خود مبنی بر عدم لغو تحریم‌ سوئیفت آرامش روانی تجار ایرانی را بر هم می‌زنند، خاطرنشان کرد: بازرگانان از آنجا که به واسطه این اظهار نظرها و تحریم‌های باقی مانده برای خودشان جهت تبادلات مالی و معاملات ریسک متصور هستند.


نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی از لزوم جدیت دولت در مطالبه خود در بحث رفع تحریم‌های مالی سخن گفت و تصریح کرد: از آنجا که ما به تعهدات خود عمل کردیم طرف مقابل نیز باید به تعهد خود عمل کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :