موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/67561 :کد

0

تلاش غرب برای تقویت نفوذ در آسیای مرکزی

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۰
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -تلاش غرب برای تقویت نفوذ در آسیای مرکزی

هئیتی از نمایندگان ناتو به رهبری مدیر برنامه‌های آموزشی این سازمان برای شرکت در مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزشی سربازان قرقیزی این کشور وارد «بیشکک» شدند.

هئیتی از نمایندگان ناتو به رهبری مدیر برنامه‌های آموزشی این سازمان برای شرکت در مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزشی سربازان قرقیزی این کشور وارد «بیشکک» شدند.


به گزارش تحلیل ایران در بیشکک به نقل از «خبر»، صبح امروز هئیتی از نمایندگان ناتو به رهبری «کریستوفر شتاود» مدیر برنامه‌های آموزشی این سازمان برای شرکت در مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزشی سربازان قرقیزی وارد «بیشکک» شدند.


وی در ابتدا به دانشگاه آمریکایی در بیشکک رفت و از کلاس های زبان انگلیسی و «فن‌آوری اطلاعات» بازدید کرد و پس از آن با مقامات ستاد کل نیروهای مسلح قرقیزستان دیدار و مسائل مربوط به همکاری دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.


طبق برنامه قرار است هیئت مذکور با مقامات نظامی قرقیزستان در شهر «قراقال» دیدار و در مورد همکاری های آینده و همچنین چگونگی همکاری در حال حاضر گفت‌وگو کند.


بر اساس این گزارش، اعضای ناتو  جهت افتتاح از چند دوره آموزشی تا 27 آوریل سال جاری در قرقیزستان خواهند بود.


دوره‌های آموزشی ناتو توسط مربیانی از میان معلمان و استادان دانشگاه‌های آسیای مرکزی، آمریکا و مرکز آموزشی زبان‌های خارجی موسوم به «تیلمچ» و با استفاده از زیرساخت‌های تدریسی دانشگاه دولتی قرقیزستان به نام «آرابایف»، در بیشکک برگزار می‌شود.


کارشناسان معتقدند: با اینکه کشورهای آسیای مرکزی با عضویت در سازمان‌های منطقه‌ای زمینه لازم همکاری برای رفع نیازهای استراتژیک و اقتصادی خود را فراهم کرده‌اند، آمریکا و غرب هم اکنون قصد دارند با شعارهای غربی و با بهانه مختلف از جمله برگزاری دوره های آموزشی و حمایت از حقوق و آزادی بشر جریان سیاسی منطقه را در دست گرفته تا بار دیگر در این منطقه مسلط شوند.

 منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :