موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/67582 :کد

0

افزایش گردشگری روستایی در مازندران

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۷
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -افزایش گردشگری روستایی در مازندران

مدیرکل امور روستایی مازندران گفت:در نوروز امسال میزان استقبال گردشگران از روستاهای مازندران افزایش یافته است.

مدیرکل امور روستایی مازندران گفت:در نوروز امسال میزان استقبال گردشگران از روستاهای مازندران افزایش یافته است.


به گزارش تحلیل ایران، جان‌الله عبدی در نشست با دهیاران و شوراهای بخش دشت سر در روستای نظام آباد آمل اشاره به اینکه در نوروز سال گذشته یک میلیون و 900 هزار نفر در روستاهای مازندران به گردشگری پرداختند، عنوان کرد: این میزان در سال‌جاری به سه میلیون و 100 هزار گردشگر در روستاهای مازندران رسید که افزایش خدما دهی و مهمان‌پذیری روستاییان در این افزایش دخیل بوده است.

 

وی با بیان اینکه سیاست‌های طبیعت گردی، بوم گردی و گردشگری روستایی به دهیاران و شوراهای اسلامی ابلاغ شد، عنوان کرد: در سال‌های اخیر مهمانان خارجی اقبال بیشتری برای حضور در روستاهای مازندران دارند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه با حضور گردشگران میزان درامد روستاییان نیز افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد:  نگاه علمی به مقوله گردشگری در سال‌های اخیر در روستاها شکل گرفته است و دهیاران با نگاه عمرانی و توسعه‌ای به این بخش نگاه می‌کنند.

مدیرکل امور روستایی مازندران با تاکید بر اینکه اساس فعالیت‌ها در روستاهای استان، اقتصاد مقاومتی است، یادآور شد: افزایش درآمد و بازار فروش محصولات روستایی می‌تواند در افزایش منابع روستایی تاثیر گذار باشد.

 

وی با بیان اینکه 8 طرح مشارکتی و اشتغالزایی در روستاهای مازندران معرفی شده و به ثبت رسیده است که پس از تایید کارگروه تسهیلات به آن اعطا می‌شود، افزود: باید اقدامات اساسی در روستاها مانند شهرها صورت گیرد تا در آینده اقبال به حضور در روستاها بیشتر شود.

عبدی با تاکید بر اینکه در سال‌ جدید یکی از برنامه‌های استان واگذاری طرح‌ها به دهیاران است که براساس جمعیت مشارکت صورت گیرد، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی از طرح‌های بنیان در راستای تقویت اقتصاد استان استفاده کنند.

 

وی از وجود سه طرح دانش‌بنیان در روستاهای استان خبرداد و گفت: این طرح‌ها در کاهش هزینه و زمان اجرای پروژه‌ها مطرح هستند که در سال‌جاری تقویت می‌شوند.

منبع:ایسنا

                               

روستا     مازندران     گردشگران     شورا شهر        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :