موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/67591 :کد

0

وزیر بهداشت: ۹میلیون نفر در کشور درمعرض ابتلا به دیابت هستند

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -وزیر بهداشت: ۹میلیون نفر در کشور درمعرض ابتلا به دیابت هستند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بی‌توجهی به سلامت نوجوانان سبب شده نسلی تربیت شود که در معرض بیماری‌های گوناگون قرار گرفته است.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بی‌توجهی به سلامت نوجوانان سبب شده نسلی تربیت شود که در معرض بیماری‌های گوناگون قرار گرفته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، سید حسین قاضی‌زاده‌هاشمی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهوری، گفت: به‌رغم همه سختی‌ها و مشکلات دولت توانسته است در بسیاری از زمینه‌ها به وظیفه خود عمل کند.


وی با اشاره به برجام ابراز کرد: توافق هسته‌ای در زمینه برطرف کردن مشکلات ارتباط با منابع مالی دنیا، سرمایه‌گذاری‌ها، انتقال فناوری، رونق بازار کسب و کار و ایجاد اشتغال تاثیر بسزایی دارد.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: دشمنان ما طینت پاکی ندارند و دولت امیدوار است که با تحمل مشکلات و صبر بتواند منویات مقام معظم رهبری را اجرا کند.


وی ادامه داد: مسئولان باید حاشیه‌ها را رها کنند و به متن یعنی مردم توجه کنند تا با حفظ منافع ملی و پایبندی به ارزش‌ها زمینه پیشرفت روز‌افزون کشور فراهم شود.


قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به مسئله سلامت ابراز کرد: نعمت سلامتی به‌گونه‌ای است که تا از دست نرود ارزشش فهمیده نمی‌شود بنا بر این نباید به آن کم‌توجه بود.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به دیابت در کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: پنج میلیون ایرانی دچار دیابت هستند و 9 میلیون نفر نیز در معرض ابتلا قرار دارند.


وی تاکید کرد: در گذشته با چنین مشکلاتی رو‌به‌رو نبودیم اما اکنون با توجه به ماشینی و آپارتمانی شدن زندگی‌ها شاهد این معضلات هستیم.


قاضی‌زاده‌هاشمی اضافه کرد: بی‌توجهی به سلامت نوجوانان سبب شده نسلی تربیت شود که در معرض بیماری‌های گوناگون قرار دارد.


وی تاکید کرد: اگر مردم باور کنند که پیشگیری مقدم بر درمان است از بیماری‌ها دور می‌شوند و از زندگی سالم لذت خواهند برد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :