موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهدا

a/67625 :کد

مظلومیت شهدای مدافع حرم

امید عطوفی

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۱:۴۴
تعداد بازدید : ۱۰۸۵   
 تحلیل ایران -مظلومیت شهدای مدافع حرم

این روزها به هرکجای شهر نظر بیندازیم چهره ی عزیزانی را می بینیم که خون پاکشان را در راه بانویی فدا کرده اند که اسوه صبر و شکیببایی و مظلومیت است. بانویی که در استقامتش کوه سر تعظیم فرود می آورد.

 


این روزها به هرکجای شهر نظر بیندازیم چهره ی عزیزانی را می بینیم که خون پاکشان را در راه بانویی فدا کرده اند که اسوه صبر و شکیببایی و مظلومیت است. بانویی که در استقامتش کوه سر تعظیم فرود می آورد.


اینان نیز پیروان همان زینبد که در برابر یزیدیان زمان با شجاعت هرچه تمامتر ایستاده اند و مانع دست اندازی و تعرض این اشقیا به حرم پاک پاکترین بندگان خدا شده اند.
مدافعانی که به تعبیر مقام معظم رهبری اگر نبودند اثری از حرم اهل بیت باقی نمانده بود.


امروز دیگر حضور و نقش آفرینی ایران در کمک به مردم مظلوم منطقه و حضور مستشاری نظامیان کشورمان در عراق و سوریه مسئله ای نیست که بر کسی پوشیده باشد.
مدافعان حرم اهل بیت دشمن را نه در مرزهای کشور عزیزمان بلکه کیلومترها  دورتر نگه داشته اند که جان مال و ناموس ایرانی از تعرض این جنایتکاران در امان بماند. و این رزمندگان هستند که به لطف خون پاکشان، امروز ایران یکی از امن ترین کشورهای جهان می باشد.


اما مسئله ای که به شدت  آزاردهنده است، مظلومیت بالای این عزیزان است.
پیکر پاک شهدای مدافع حرم بدون هیچ مراسم و بزرگداشتی به وطن بازمیگردد و ما شاهد حضور هیچ یک از مسئولین برای شرکت در مراسم این شهدای مظلوم  نیستیم.

حال آنکه با فوت افرادی که در دهه هشتاد یا نود خود به سر می بردند و یا بستگان و اقوام یکی از سیاسیون، مدیران و مسئولین دولتی برای عرض تسلیت و شرکت در این مراسمات گوی سبقت را از یکدیگر می ربایند.

چه بسا حضور مسئولین می تواند تسلی خاطری باشد برای خانواده های این شهدای مظلوم و استحکام بخشیدن هرچه بیشتر رابطه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران.

                               

  امید عطوفی
  کارشناس حقوق، پژوهشگر
  آدرس ایمیل : omid_otoofi@yahoo.com
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :