موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/67695 :کد

0

جمهوري اسلامي به توسعه علمي كشور توجهي ويژه دارد

  جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۱
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -جمهوري اسلامي به توسعه علمي كشور توجهي ويژه دارد

سفير كشورمان در بخارست گفت: جمهوري اسلامي ايران توجه ويژه اي به توسعه علمي كشور دارد و نتيجه اين تلاش ها ۴.۴ ميليون دانشجو و ۷۰ هزار عضو هيأت علمي است.

سفير كشورمان در بخارست با حضور در دانشگاه 'آلبايوليا' روماني با ايراد سخناني در حضور اساتيد و دانشجويان گفت: جمهوري اسلامي ايران توجه ويژه اي به توسعه علمي كشور دارد و نتيجه اين تلاش ها 4.4 ميليون دانشجو و 70 هزار عضو هيأت علمي است.

 

به گزارش تحلیل ایران «حميد معير» روز پنجشنبه كه به دعوت «دانيل براز» رئيس دانشگاه آلبايوليا و دبير اجلاس 'بين المللي ساختن آموزش عالي، مسايل و پاداش ها' در شهر آلبايوليا روماني حضور يافت، با ارائه سخناني با اشاره به بهره مندي جمهوري اسلامي ايران از تاريخ، فرهنگ و تمدن كهن و درخشان و نيز برخورداري از موقعيت ويژه ژئوپوليتيك و ژئو استراتژيك، آمادگي كشورمان را براي ايفاي نقش مؤثر خود براي همكاري به منظور تأمين صلح و ثبات در منطقه اعلام كرد.


معير با بيان پيشرفت هاي كشورمان در عرصه هاي مختلف از جمله علم و تكنولوژي، به دستاوردهاي علمي و دانشگاهي پرداخت و افزود: پيشرفت هاي علمي، نخبه پروري جهش علمي ايران در منطقه خاورميانه و جهان و نيز دستاوردهاي كشورمان در زمينه هاي فناوري نانو، تكنولوژي هسته اي و توسعه علوم پزشكي از مهمترين شواهدي هستند كه نشان دهنده رشد چشمگير ايران در طول سه دهه گذشته است.


وي ادامه داد: در جمهوري اسلامي ايران توجه ويژه اي به توسعه علمي كشور معطوف گشته كه نتيجه اين تلاش ها 4/4 ميليون دانشجو و 70 هزار عضو هيأت علمي است كه موتور محركه علمي كشور هستند و خود، مولد اختراعات، نوآوري ها، نظريه پردازي ها و توليدات علمي گوناگون در كشور به شمار مي روند.


سفير كشورمان در روماني همچنين با اشاره به اينكه ايران در توليد علم رتبه نخست منطقه و رتبه 15 دنيا را به خود اختصاص داده است، با تشريح دستاوردها و رتبه هاي بالاي ايران در زمينه هاي پزشكي، مهندسي، مهندسي هوا فضا، مهندسي شيمي، مهندسي عمران، فناوري هسته اي، سلولهاي بنيادي، نانو فناوري، كشاورزي و نظامي در منطقه و جهان گفت: دانشگاه هاي كشورمان با غالب دانشگاه هاي معتبر دنيا روابط علمي و همكاري هاي دانشگاهي چشمگيري برقرار كرده اند.


ديگر سخنرانان در اين اجلاس كه از كشورهاي صربستان و بوسني و هرزگوين بودند با ايراد سخناني از همكاري هاي بسيار خوب دانشگاه هاي خود با دانشگاه هاي برتر جمهوري اسلامي ايران تحسين كردند.

 منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :