موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کار و تعاون

a/67702 :کد

0

برنامه‌ های وزیر کار در دوران پساتحریم

  جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۸
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -برنامه‌ های وزیر کار در دوران پساتحریم

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از افزایش ۳۰ درصدی سهم کاریابی‌ها در بازار کار و اشتغال تا پایان دولت یازدهم خبر داد.

 معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از افزایش 30 درصدی سهم کاریابی‌ها در بازار کار و اشتغال تا پایان دولت یازدهم خبر داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، عیسی منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر سهم کاریابی‌ها در بازار کار حدود 23 درصد است و برای بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت کاریابی‌های مجاز درصدد هستیم تا ظرف یک‌سال و نیم آینده این سهم را افزایش بدهیم.

وی از پیش بینی اعزام 10000 نیروی کار ایرانی به خارج تا سال 96 خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های ما ایجاد دفاتر کاریابی در خارج کشور است تا از این طریق شناسایی و خدمت‌رسانی به ایرانیان شاغل در خارج با سرعت و سهولت بیشتری صورت گیرد.

معاون اشتغال وزیر کار در ادامه از توافق با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای استفاده از ظرفیت آژانس‌های معتبر بین المللی خبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما در دوران پساتحریم رونق صنعت توریسم و جذب گردشگران خارجی است و با گشایشی که در فضای سیاسی و بین‌المللی کشورمان به وجود آمده نیازمند تقویت بخش گردشگری و ایجاد اشتغال در این حوزه هستیم. لذا با توافق صورت گرفته مقرر شده تا شهریور ماه از ظرفیت آژانس‌های شناخته شده بین‌المللی برای اتصال و جذب گردشگران خارجی استفاده کنیم.

منصوری در عین حال با اشاره به مزیت‌های بالای صنعت گردشگری خاطرنشان کرد: هزینه ایجاد شغل در بخش گردشگری بسیار پایین است و در مقایسه با دیگر بخش‌ها با سرعت دو برابر می‌توان اشتغال‌زایی کرد.

به گفته وی هم اکنون در تعدادی از استان‌های کشور طرح‌های گردشگری به اجرا درآمده که از جمله آنها می توان گردشگری سلامت در کرمانشاه و گردشگری زیارتی و اکوتوریسم در سمنان را نام برد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :