موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/67788 :کد

0

فیلمهای مطرح دنیا را به جشنواره جهانی فیلم فجر بیاورند

  جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -فیلمهای مطرح دنیا را به جشنواره جهانی فیلم فجر بیاورند

داریوش مهرجویی کارگردان سینمای ایران که برای دیدن فیلم موج نو ساخته احمد طالبی‌نژاد به پردیس چارسو آمده بود.

 

 

 

داریوش مهرجویی کارگردان سینمای ایران که برای دیدن فیلم موج نو ساخته احمد طالبی‌نژاد به پردیس چارسو آمده بود در حاشیه جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: جشنواره جهانی فیلم فجر اتفاق خاصی در کشور است؛ اما باید سعی کنند فیلمهای مطرح دنیا را به جشنواره بیاورند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم، داریوش مهرجویی پس از تماشای فیلم «موج نو» ساخته احمد طالبی‌نژاد در کاخ جشنواره جهانی فیلم، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دیدن نسخه بازسازی شده «گاو» حس و حال خوبی داشت. مشخص است زحمت زیادی برای آن کشیده شده است و بر همین اساس شگفت‌انگیز بود.


کارگردان «هامون» در پاسخ به این سؤال که جشنواره جهانی فیلم فجر چقدر به سینمای ایران کمک می‌کند، گفت: جشنواره جهانی فیلم فجر اتفاق خاصی در کشور است؛ اما باید سعی کنند فیلمهای مطرح دنیا هم در این جشنواره به نمایش در آورند.


مهرجویی همچنین با اشاره به برنامه‌های زنده‌ شبانه تلویزیونی خواهان جایگزینی فیلم‌های جشنواره در این گفتگوها شد و گفت: در این برنامه حرفهایی زده می‌شود. بهتر است روی حرف‌هایی که گفته می‌شود تصاویر فیلم‌هایی که درباره آن صحبت می‌کنند هم پخش شود تا مردم بدانند در این فستیوال چه فیلم‌هایی نشان داده می‌شود. این خوب نیست که دو ساعت فقط آدم‌ها بنشینند و حرف بزنند در حالی که سینما یعنی تصویر، و لااقل می‌توان روی صحبت‌ها تصاویر بی‌صدای فیلم‌ها را نشان داد.


کارگردان «سنتوری» درباره فعالیت‌های تازه خود از جمله خبر ساخت فیلم «سنتوری مرد پاییزی» (سنتوری2) تأکید کرد در پی سرمایه‌گذار است و در صورت یافتن سرمایه «سنتوری» را خواهد ساخت.


او همچنین با اشاره به اینکه وزیر وقت در زمان اکران«سنتوری»، نسبت به این فیلم بی‌عدالتی کرد، گفت: یک سال تمام، گروه‌های مختلف نظارتی سناریوی فیلم را خواندند و اجازه فیلمبرداری صادر شد اما با این شرایط، از اکران عمومی فیلم جلوگیری شد و فیلم «سنتوری» را از بین بردند.


سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر اول تا ششم اردیبهشت ماه به‌دبیری رضا میرکریمی در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :