موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حمل و نقل عمومی

a/67809 :کد

0

قطع سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی فاقد بیمه شخص ثالث

  جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -قطع سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی فاقد بیمه شخص ثالث

کارت سوخت سهمیه ۱۰۰هزار خودروی سنگین فاقد بیمه شخص ثالث از اول خرداد ماه سال جاری شارژ نمی‌شود.

 

 

 

کارت سوخت سهمیه 100هزار خودروی سنگین فاقد بیمه شخص ثالث از اول خرداد ماه سال جاری شارژ نمی‌شود.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، حدود هجدهم اسفند سال 94 بود که مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در یک نشست خبری، خبر از طرح جدیدبرای توقف عرضه سوخت نفت گاز به خودرهای بیمه شخص ثالث آماده داده  و گفته بود  این موضوع هم اکنون در حال بررسی با اداره مرکزی بیمه است تا مشخصاً تعداد خودروهای نفت گاز سوز که فاقد بیمه شخص ثالث هستند شناسایی شده تا این طرح به اجرا درآید.
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: حدود 100 هزار خودروی نفت گاز سوز فاقد بیمه شخص ثالث در کشور در حال تردد هستند که ما هماهنگی های لازم را در خصوص بانک‌های اطلاعاتی وزارت نفت و وزارت راه و ادارات بیمه مرکزی انجام داده‌ایم و امیدواریم بتوانیم از ماه‌های ابتدایی سال آینده این طرح را اجرایی کنیم.
 
در همین رابطه شهرام آدم‌نژاد معاون برنامه‌ریزی اين سازمان و سخنگوي كارگروه طرح تخصيص سوختکارت گفته بود که سوخت ناوگان حمل‌ونقل عمومی فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث ، از اول خرداد ماه  سال جاري شارژ نمی‌شود. 

همچنین محسن روحانی مدیر سامانه هوشمند سوخت با اشاره به حذف سهمیه گازوئیل برخی افراد اظهار داشت: کامیون هایی که بیمه شخص ثالث ندارند تا مشخص شدن پرونده اجازه سوخت گیری داده نخواهد شد.
 
وی با اشاره به حذف سهمیه در سال جاری گفت: در واقع برای افرادی که عملکردی از سوی شهرداری اعلام نمی شود به صورت اتوماتیک سهمیه آنها از طریق سامانه به ماه های بعدی انتقال داده نشده و حذف خواهد شد.
 
روحانی با اشاره به اینکه از زمان اجرای طرح چه میزان سهمیه حذف شده بیان کرد: تا کنون سهمیه هیچ کس حذف نشده اما اگر افراد مشکلی در پرونده بیمه خود دارند آن را برطرف کنند چرا که در غیر این صورت سهمیه آنها حذف خواهد شد.
 
مدیر سامانه هوشمند سوخت در خصوص عرضه کارت های گازوئیل اظهار داشت: تغییرات جدی در روند عرضه کارت های گازوئیل نخواهیم داشت و عرضه این کارت ها همانند روندی است از مهر سال 94 آغاز کردیم و از طرفی متناسب با عملکرد سوخت داده خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت نفت عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: هز زمان که وزارت راه و شهرسازی همه خودروها را به «جی پی سی» (سامانه موقعیت یاب جهانی) متصل کند، مبنای محاسبه سهمیه گازوییل خودروهای باری و مسافری از بارنامه به پیمایش تغییر داده خواهد شد و در حجم دریافت سوخت بازنگری می شود.


وی همچنین از تخصیص نیافتن سهمیه گازوئیل به خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث از ابتدای خردادماه امسال خبر داد و گفت: براساس مذاکراتی که با شرکتهای بیمه و بیمه مرکزی انجام شده است، تخصیص سهمیه سوخت خودروهای گازوئیل سوز فاقد بیمه شخص ثالث از ابتدای خردادماه قطع می شود و در صورتی که در زمان تعیین شده مالکان خودروها بیمه شخص ثالث خودروی خود را تمدید نکنند، سهمیه سوخت این خودروها قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: پس از اجرای طرح عرضه گازوییل بر اساس بارنامه و پیمایش، میانگین مصرف گازوئیل در بخش حمل و نقل به کمتر از ۵۰ میلیون لیتر در روز رسیده است.


کاظمی با بیان این که در طول چند ماه گذشته تاکنون میانگین مصرف روزانه گازوییل در بخش حمل و نقل به حدود ۴۲ تا ۴۳ میلیون لیتر در روز کاهش یافته است، تاکید کرد: با اجرای طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش، مصرف گازوئیل کشور در این حوزه حدود هفت تا ۷.۵ میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.


وی با بیان این که پیش بینی می شود با حذف سهمیه سوخت خودروهای گازوییل سوز فاقد بیمه شخص ثالث روزانه حدود ٢ میلیون لیتر دیگر صرفه جویی داشته باشیم، گفت: بر این اساس از قابلیتهای مختلف سامانه هوشمند سوخت برای مدیریت مصرف گازوییل استفاده می کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: پیش بینی می‌شود در صورت اجرای این طرح سهمیه گازوییل حدود ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی سنگین گازوییل سوز فاقد بیمه شخص ثالث حذف شود.


کاظمی با بیان این که سامانه هوشمند سوخت برای عرضه گازوییل سهمیه ای حفظ می شود، گفت: اکنون قیمت گازوئیل با لیتری سه هزار ریال عرضه می شود که در نظر داریم تا زمان اصلاح و واقعی سازی قیمت گازوئیل این سامانه را حفظ کنیم زیرا معتقدیم اگر سامانه هوشمند سوخت وجود نداشته باشد کاهش مصرف گازوییل محقق نمی شود.


از رمان اجرای این طرح تاکنون حدود ٧٩٠ هزار کارت سوخت برای خودروهای گازوییل سوز صادر شده و در مجموع ٩ گروه خودرویی سهمیه گازوییل دریافت می کنند که شامل ٦ گروه باری و سه گروه مسافربر می شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :