موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/6782 :کد

0

آیا سردار سلیمانی به مسکو سفر کرد؟

  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۴۷۵   
 تحلیل ایران -آیا سردار سلیمانی به مسکو سفر کرد؟

اخیرا "فاکس نیوز" مدعی شده که سردار سلیمانی به مسکو سفر کرده حال آنکه واقعیت با ادعای "فاکس نیوز " منطبق نیست.

اخیرا "فاکس نیوز" مدعی شده که سردار سلیمانی به مسکو سفر کرده حال آنکه واقعیت با ادعای "فاکس نیوز " منطبق نیست.
به گزارش تحلیل ایران ؛ هنوز ادعای "دویچه وله" درباره مدت تحریم‌های تصویب شده به نقل از "وندی شرمن" معاون وزیرخارجه آمریکا به فراموشی سپرده نشده بود که رسانه‌های وابسته به آمریکا و غرب ادعای جدیدی درباره سفر سردار سرلشکر "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس به مسکو پایتخت فدراسیون روسیه را مطرح کردند.

**بازخوانی ادعای فاکس نیوز

در این زمینه سایت شبکه "فاکس نیوز" مدعی شد سفر سردار سرلشکر "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس برای دیدار با مقامات ارشد فدراسیون روسیه راهی مسکو پایتخت این کشور شد و این سفر با وجود تحریم بودن فرمانده سپاه قدس رخ داد.

سوال اینجاست که سفر فرمانده سپاه قدس به مسکو آیا ضروری بوده که رسانه‌ها بر روی آن خلاف واقع مانور می‌کنند؛ چرا که سردار سلیمانی نه وزیرخارجه و نه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است که بخواهد درباره دیپلماسی سیاسی و دفاعی با مسئولین ارشد مسکو بحث و تبادل نظر کند و لذا ادعای فاکس نیوز از این جهت مردود است.

**مقامات ارشد مسکو سفر سردار سلیمانی را تکذیب کردند

جالب است که رسانه‌های آمریکایی درباره خبر مذکور شانتاژ رسانه‌ای را در دستور کار قرار دادند و تلاش می‌کنند تا سفر خود ساخته را برجسته کنند و لذا زمانی که در این زمینه از "سامانتا پاور" نماینده ایالات متحده درباره سفر سردار سرلشکر "قاسم سلیمانی" به مسکو سوال شد او اظهار نگرانی کرد؛ حال آنکه مسئولین روسی بنا به گفته برخی منابع این موضوع را صراحتا رد کردند.

 

**اظهارات شرمن ضد فرمانده سپاه قدس

دلیل دیگری که غیر واقعی بودن اظهارات رسانه‌های آمریکایی ( فاکس نیوز) را تأیید می‌کند اظهارات "وندی شرمن" معاون وزیرخارجه آمریکا درباره تحریم‌های طولانی مدت ضد فرمانده سپاه قدس بوده که این موضوع هم نشانه دیگری از صحیح نبودن "ادعای فاکس نیوز" دارد.

**حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور: سخنان غربی‌ها اهمیتی ندارد و از این اظهارات چیزی نصیب‌شان نخواهد شد

حجت الاسلام و المسلمین "مجتبی ذوالنور" مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره اظهارات "وندی شرمن" درباره این که تحریم‌های سردار سلیمانی لغو نخواهد شد، اظهار داشت: فرمانده سپاه قدس از اظهارات "شرمن" و بلوف‌های مسئولین غربی به هیچ عنوان نگرانی ندارد.

وی ادامه داد: مسئولین جمهوری اسلامی ایران مثل خورشید پاک هستند و نگران هیچ تهدیدی نیستند.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان خاطرنشان کرد: سخنان غربی‌ها اهمیتی ندارد و از این اظهارات چیزی نصیب‌شان نخواهد شد.

**جوکار: سردار سلیمانی به هیچ کشور اروپایی سفر نمی‌کند

"محمدصالح جوکار" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیرامون تهدیدات شرمن اظهار داشت: سخنان شرمن ارزشی ندارد.

وی افزود: قاسم سلیمانی کار مشتشاری خود را انجام می‌دهد و بنا ندارد که به کشورهای اروپایی یا آمریکایی برود و چنین قصدی نیز ندارد.

 

**آیا سردار سلیمانی به مسکو سفر کرد؟

به طور کلی می‌توان دریافت به دلیل تکذیب مقامات مسکو، عدم تأیید یا تکذیب مقامات ایرانی، غیرمتعارف بودن سفر (با فرض برانجام آن) و اظهارات "شرمن" سفر فرمانده سپاه قدس به مسکو صحت ندارد و مطرح کردن این موضوع جنگ روانی جدید رسانه‌های آمریکایی است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :