موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/67842 :کد

0

سرخوردگی تاجران اروپایی ۳ماه پس از لغوتحریم‌ها علیه ایران

  جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -سرخوردگی تاجران اروپایی ۳ماه پس از لغوتحریم‌ها علیه ایران

یک روزنامه آمریکایی نوشت در حالی که سه ماه از لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، تاجران اروپایی به علت آنکه نمی‌توانند قراردادها با ایران را نهایی کنند، سرخورده شده‌اند.یک روزنامه آمریکایی نوشت در حالی که سه ماه از لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، تاجران اروپایی به علت آنکه نمی‌توانند قراردادها با ایران را نهایی کنند، سرخورده شده‌اند.


به گزارش تحلیل ایران، روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای نوشت: اروپایی ها از این که مقررات آمریکا آنها را از داد و ستد با ایران بازداشته است، ناراحت هستند و سه ماه بعد از لغو  بسیاری از تحریم ها، سرخوردگی سیاستمداران ، دیپلمات ها و تاجران اروپایی به این علت که نمی توانند دهها قرارداد در حوزه های نفت،‌ هوانوردی و ساخت و ساز خود با ایران را نهایی کنند، افزایش یافته است.


در این مقاله آمده است: با نهایی شدن توافق هسته ای ایران و باز شدن بازارهای این کشور، تاجران اروپایی انتظار یک ثروت باد آورده را داشتند اما سه ماه بعد از لغو بسیاری از تحریم ها، سرخوردگی سیاستمداران ، دیپلمات ها و تاجران اروپایی به این علت که نمی توانند دهها قرارداد در حوزه های نفت،‌ هوانوردی و ساخت و ساز خود با ایران را نهایی کنند، افزایش یافته است.


اروپایی ها می گویند ، مانع اصلی در این مسیر، متحد آنها یعنی آمریکا عامل اصلی پشت توافق تاریخی هسته ای است.


بانک های اروپایی که نگران تحریم های جدید واشنگتن ضد ایران به علت برنامه موشکی و اتهامات مربوط به حمایت این کشور از تروریسم هستند، از پشتیبانی مالی این قراردادها خودداری می کنند.


ماریت ساکی رئیس هیات پارلمان اروپا در روابط با آمریکا گفت: اروپا گروگان سیاست آمریکاست. ما با هم توافق را به نتیجه رساندیم اما حالا آمریکا مانع اجرای آن می شود.


شرکت های نفتی اروپا تا وقتی وزارت خزانه داری آمریکا مجوز استفاده از دلار را در خرید و فروش های نفت ایران صادر نکند، هیچ قراردادی امضاء نمی کنند.


فدریکا موگرینی مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا هفته گذشته در سفر به تهران تلاش کرد این موانع را رفع کند  اما بانک های اروپایی مجبورند مقررات آمریکا را رعایت کنند.


موگرینی گفت: ما در گذشته شریک اول اقتصادی ایران بودیم و حالا نیز می خواهیم بازگردیم.


با وجود این مشکلات، اروپایی ها مصمم هستند راه را برای روابط تجاری با ایران باز کنند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :