موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تغذیه

a/67868 :کد

0

حقیقتی کشنده که صنعت مواد غذایی از شما پنهان می‌کنند

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۸
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -حقیقتی کشنده که صنعت مواد غذایی از شما پنهان می‌کنند

افزایش مشکلات سلامتی و شیوع بیماری‌های مهلک به علت برخی عادات غذایی بوجود می‌آید و ممکن است صنعت مواد غذایی با پنهان کردن برخی حقایق عامل اصلی این قبیل مشکلات باشد.

افزایش مشکلات سلامتی و شیوع بیماری‌های مهلک به علت برخی عادات غذایی بوجود می‌آید و ممکن است صنعت مواد غذایی با پنهان کردن برخی حقایق عامل اصلی این قبیل مشکلات باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران ؛ اخیراً فیلمی از رویکرد تولیدکنندگان صنایع غذایی منتشر شده است که دیدگاه شما را نسبت به غذا و غذا خورن تغییر می‌دهد و حقایق جالبی را فاش می‌کند. شاید علت اینکه بیماری چاقی و بسیاری از بیماری‌ها در همه نقاط جهان و در همه گروه‌های سنی بیداد می‌کند، از نحوه تهیه مواد غذایی در کارخانه‌ها باشد. شاید مواد غذایی به گونه‌ای تولید می‌شوند که علاوه بر اشتهاآور بودن سبب چاقی و بیماری شما شوند. 

 
در این فیلم نشان داده می‌شود که موادی که برای تولید محصولات غذایی در کارخانه‌ها و صنایع تولیدی استفاده می‌شود بسیار مضر و ناسالم هستند.
 
در صورتی که افراد به تولیدکنندگان مواد غذایی اعتماد میکنند به همین دلیل آن‌ها موظف و مسئول هستند که از مواد مفید و مغذی و سالم در تهیه خوراکی‌ها و مواد غذایی استفاده کنند. اما آن‌ها برای افزایش سود و توجه بیشتر به بعد مالی و محبویت با بی‌توجهی به سلامتی افراد، به‌راحتی با جان آن‌ها بازی می‌کنند.
 
از جمله مواد مضر استفاده شده در محصولات غذایی می‌توان به طعم‌دهنده‌ها، افزودنی‌ها، رنگ‌های شیمیایی، سدیم، نمک و مواد نگهدارنده اشاره کرد و تعجبی ندارد که روزانه آمار بیماری‌هایی همچون دیابت، سرطان، فشار خون، چاقی، مشکلات قلبی، حمله قلبی و کلسترول و به دنبال آن تعداد قربانیان این بیماری‌ها بیشتر می‌شود.
 
تولیدکنندگان صنایع غذایی موظف هستند بر روی برچسب محصولات، مواد استفاده شده در آن را ذکر کنند و محصولات مضر و کشنده را که در آن استفاده شده پنهان نکنند تا افراد بتوانند با افزایش آگاهی از مصرف چنین مواد غذایی جداً خودداری کنند.
 
منبع :باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :