موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/67897 :کد

0

رفع مشکلات حوزه بانکی در گرو چیست؟

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۵:۵۴
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -رفع مشکلات حوزه بانکی در گرو چیست؟

رفع مشکلات حوزه بانکی در گرو قانون عملیات بانکی بدون ربا است.

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رفع مشکلات حوزه بانکی در گرو قانون عملیات بانکی بدون ربا است.


به گزارش تحلیل ایران، ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص مسائل و مشکلات موجود در سیستم بانکی اظهار داشت: مدیریت و برنامه ریزی در خصوص حل  مسائل و مشکلات موجود در حوزه بانکی بسیار با اهمیت است.

وی افزود: مشکلات بانکی مباحث ویژه مربوط به خود را دارد که یکی از این مباحث از دست دادن تأثیر قانون عملیات بانکی بدون ربا است در همین راستا باید برای رفع این مشکل قانون عملیات بانکی بدون ربا مورد بازنگری قرار گیرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: از دیگر مشکلات نظام بانکی فاصله بین عرضه و تقاضاست،موضوعی که باعث می شود تا این دو به هم نزدیک شوند، بنابراین باید با بررسی و برنامه ریزی این فاصله را رفع کرد.

وی در ادامه بیان کرد: کم کاری بخش خصوصی و همچنین دخالت دولت در اقتصاد از دیگر مشکلات حوزه بانکی است .قبول کنیم که نظام بانکی با مسائل مختلفی از جمله تأمین منابع و مدیریت وجوه مواجه است که با دستوری عمل کردن نمی توان این مسائل را حل کرد . دولت باید با برنامه ریزی این مسائل را مدیریت کند تا از بروز مفاسد اقتصادی جلوگیری کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :