موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/67917 :کد

0

اثر منفی رکود بر صادرات فرش دستبافت

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۸
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -اثر منفی رکود بر صادرات فرش دستبافت

عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت اصفهان گفت: بحث اقتصادی فرش دستبافت دچار رکود شده و صادرات این هنر ارزشمند به صفر رسیده است.

 

 

 

عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت اصفهان گفت: بحث اقتصادی فرش دستبافت دچار رکود شده و صادرات این هنر ارزشمند به صفر رسیده است.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم در اصفهان، سعید عصاچی پیرامون وضعیت کارگاه‌های تولید فرش دستباف در اصفهان اظهار داشت: در دسته‌بندی متصدیان تولیدکننده فرش دستبافت 3 دسته تک‌بافی، کارگاه‌های 12نفره و کارگاه‌های متمرکز وجود دارد که در استان اصفهان بافت فرش دستبافت به‌صورت تک‌بافی و توسط بافندگان در منازل انجام می‌شود.


وی افزود: هم‌چنین 5 کارگاه متمرکز در استان وجود دارد که زیرمجموعه اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت قرار دارند و درمجموع در شهر اصفهان بیش از 40 هزار نفر به تولید فرش دستبافت مشغول هستند.


عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت اصفهان با اشاره به وضعیت تولید و فروش فرش دستبافت تصریح کرد: به‌دلیل مسائلی همچون تحریم‌ها‌ و رکود موجود در بازار، بحث اقتصادی فرش دستبافت هم دچار رکود شده و صادرات این هنر ارزشمند به صفر رسیده است.


وی درباره فروش داخلی فرش دستبافت گفت: رکود اقتصادی موجود در کشور روی فروش فرش دستبافت اثر منفی زیادی گذاشته است زیرا فرش دستبافت یک کالای مصرفی نیست و اصولاً در اولویت خرید و نیاز مردم محسوب نمی‌شود.


عصاچی راجع به بیمه قالی‌بافان اصفهانی بیان کرد: از 17 مهر سال 93 سازمان تأمین اجتماعی افراد جدید قالی‌باف را بیمه نکرده است و از همان تاریخ به هر بهانه‌ای بیمه قالی‌بافان را قطع می‌کند که امید داریم با برنامه‌ریزی سازوکاری مناسب حق بیمه قالی‌بافان پرداخت شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :