موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سوخت

a/67952 :کد

0

زمزمه ها برای افزایش قیمت سوخت

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -زمزمه ها برای افزایش قیمت سوخت

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که مهم‌ترین کاری که در چارچوب اقتصاد مقاومتی باید انجام شود اصلاح قیمت انرژی است گفت: نوسازی ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده منتظر نهایی شدن متن موافقتنامه با سازندگا

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که مهم‌ترین کاری که در چارچوب اقتصاد مقاومتی باید انجام شود اصلاح قیمت انرژی است گفت: نوسازی ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده منتظر نهایی شدن متن موافقتنامه با سازندگان و شرکتهای لیزینگ از سوی وزارت نفت است.

 

به گزارش تحلیل ایران، داوود کشاورزیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای دو پروژه شامل افزایش ترانزیت با توجه به شرایط متاثر از موقعیت سیاسی کشور و نوسازی ناوگان جاده‌ای (کامیون) در دستور کار امسال قرار دارد. نوسازی ناوگان به کاهش مصرف سوخت کمک می‌کند و این در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در رابطه با اقتصاد مقاومتی است.

وی تاکید کرد: حمل‌ونقل جاده‌ای با توجه به قدیمی بودن ناوگان موجود، میزان مصرف انرژی بالایی دارد و اگر بتوانیم نوسازی را انجام دهیم به کاهش مصرف انرژی کمک موثری می‌کند.معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به برنامه‌های سازمان راهداری برای نوسازی ناوگان فرسوده جاده‌ای گفت: مبنای برنامه نوسازی ناوگان همان تفاهمنامه‌ای است که با وزرات نفت و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برای نوسازی 65 هزار دستگاه خودرو با عمر بالای 35 سال امضا شد.

تسنیم نوشت:  از محل منابع در اختیار نفت (حاصل از محل صرفه‌جویی مصرف سوخت) این نوسازی انجام می‌شود، فعلا منتظر وزارت نفت هستیم متن موافقتنامه‌هایی را که باید با سازندگان‌ و شرکت‌های لیزینگ امضا شود، نهایی کند.وی با بیان این‌که در این‌صورت می‌توانیم کار-نوسازی- را انجام دهیم، افزود: معتقدم مهم‌ترین کاری که در چارچوب اقتصاد مقاومتی باید انجام شود و شاید کمتر به آن پرداخته شده اصلاح قیمت انرژی است.

وی ادامه داد: تا زمانیکه انرژی در بخشهای مختلف با قیمت‌های خیلی پایین و غیرواقعی عرضه می‌شود، هیچگونه انگیزه‌ای برای صرفه‌جویی در بخش حمل و نقل به وجود نمی‌آید. در واقع در این بخش شاهد مصرف بی رویه انرژی هستیم، شخصا اعتقاد دارم مهم‌ترین گام در چارچوب اقتصاد مقاومتی که باید برداشته شود، اصلاح قیمت‌ انرژی است.

رئیس سازمان راهداری بیان کرد: طبیعی است که این اصلاح قیمت‌ها یک تورم مقطعی را ایجاد می‌کند و باعث کاهش قدرت خرید مردم می‌شود، در کنار این باید یک سری سیاست‌های اجتماعی و حمایتی را دولت اتخاذ کند تا بتواند اقشار آسیب‌پذیر را تحت پوشش قرار دهد. این‌گونه نمی‌شود که بخواهیم بی‌رویه سوخت مصرف کنیم و خودمان را به خاطر آلودگی محیط زیست به عذاب بیاندازیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :