موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دفاع مقدس

a/6803 :کد

0

بانک اطلاعاتی دوران دفاع مقدس دراختیار خبرنگاران قرارمیگیرد

  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۲
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -بانک اطلاعاتی دوران دفاع مقدس دراختیار خبرنگاران قرارمیگیرد

مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس با اعلام آمادگی برای در اختیار گذاشتن بانک اطلاعاتی دفاع مقدس این موزه برای خبرنگاران گفت: این بانک اطلاعاتی شامل بیش از ۱۳ میلیون سند است.

مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس با اعلام آمادگی برای در اختیار گذاشتن بانک اطلاعاتی دفاع مقدس این موزه برای خبرنگاران گفت: این بانک اطلاعاتی شامل بیش از 13 میلیون سند است.

 

به گزارش تحلیل ایران، سردار جواد خضرایی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی خبرنگاران فعال در حوزه مقاومت ودفاع مقدس، ضمن تبریک روز خبرنگار افزود: امروز پیام ارزشمند دفاع مقدس و کارکردهای اخلاقی و رفتاری آن در قالب بیان تاکتیک های جنگ قابل انتقال نیست.
وی گفت: وقتی درباره یک عملیات دوران دفاع مقدس بطور مفصل صحبت می شود شاید زیاد تاثیر زیادی بر مخاطبان نداشته باشد، هرچند عظمت و ابهت این دوران را ترسیم می کند، بنابراین آنچه دفاع مقدس را دفاع مقدس کرده، بیان احوال و رفتار رزمندگان و حق طلبی و اجرای اوامر امام راحل توسط آنها است.
سردار خضرایی با اشاره به اخلاق و رفتار کریمانه رزمندگان، بر نشر و ترویج فرهنگ مقاومت و ایثار تاکید کرد و افزود: نشر و تالیف آثار دفاع مقدس کافی نیست، امروز باید خبرنگاران در نشر تاریخ دفاع مقدس از اطلاعات و اسناد موجود در این حوزه بهره برده و نسبت به انعکاس آن انجام وظیفه کنند.
مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس ادامه داد: برخی برای در اختیار گذاشتن خاطرات و چگونگی ایثار و رشادت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس تمایلی نداشتند، در حالیکه مردم نیازمند آشنایی با معارف آن دوران هستند، از این رو باغ موزه آمادگی دارد با در اختیار داشتن اسناد، فیلم و صوت از آن ایام، خبرنگاران، پژوهشگران و مستند سازان را برای این امر مهم یاری کند.
وی گفت: مجموعه ای از اطلاعات و گنجینه های دوران دفاع مقدس شامل 12 هزار فیلم، 27 هزار ساعت صوت و بیش از 13 میلیون سند در اختیار باغ موزه دفاع مقدس قرار دارد که خبرنگاران و نویسندگان می توانند از برگ برگ آنها برای تهیه فیلم و گزارش در این حوزه استفاده کنند.
سردار خضرایی همچنین از برگزاری حدود 60 برنامه به مناسبت 31 شهریور و هفته دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس خبر داد.
به گزارش تحلیل ایران، در این نشست از برخی فعالان حوزه دفاع مقدس از جمله خبرنگاران صدا وسیما و سایر خبرگزاری ها قدردانی شد.

                               

دفاع مقدس     خبرنگار                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :