موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/68060 :کد

0

اختصاص ۴۷۰میلیارد تومان اعتبار ازصندوق توسعه ملی به چهارمحال

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۳
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -اختصاص ۴۷۰میلیارد تومان اعتبار ازصندوق توسعه ملی به چهارمحال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای احیای کارگاه‌های نیمه فعال امسال ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار به استان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهار محال و بختیاری گفت: در راستای احیای کارگاه‌های نیمه فعال امسال ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار به استان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، عباس جزایری ظهر امروز در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته کار و کارگر اظهار داشت: امسال 16 هزار میلیارد تومان اعتبار جهت اعطا تسهیلات به کارگاه‌ها و تعاونی‌های نیمه فعال به صندوق توسعه ملی کشور اختصاص یافت که سهم استان 470 میلیارد تومان است.

 

وی با بیان اینکه کارگاره‌هایی در بخش گردشگری، صنعت و خدمات به صندوق توسعه ملی معرفی شده‌اند افزود: سال گذشته در راستای دریافت تسهیلات تعدادی کارگاه در بخش گردشگری، صنعت و خدمات به صندوق توسعه ملی معرفی اما تاکنون تسهیلات دریافت نکرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش صادرات کالا از استان بیان کرد: سال گذشته تنها 5 میلیون دلار محصول نظیر خوراک آبزیان، لوازم خانگی، سیمان و اکسید روی از استان به کشورهای خارجی صادر شد که نسبت به سال 93 کاهش چشمگیری داشته است.

 

جزایری صادرات محصولات از استان در سال 93 را 43 میلیون دلار عنوان و خاطر نشان کرد: پیش‌بینی ما در حوزه صادرات سال گذشته 50 میلیون دلار بود اما به دلیل تحریم‌ها و رکود بازار برنامه‌های پیش‌بینی شده محقق نشد.

وی گفت: امیدواریم امسال با توجه به شعار سال"اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" بتوانیم با رفع تحریم‌ها محصولاتمان را به کشورهای عراق، ترکیه و سایر کشورهای خارجی صادر کنیم چرا که صادرات می‌تواند در حوزه ایجاد اشتغال پایدار و اقتصاد کشور و استان مؤثر باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت‌ها تعاونی‌ها در استان تصریح کرد: از ابتدای زمان تأسیس تعاونی‌ها تاکنون 4 هزار و 100 تعاونی در استان ثبت شده است.

 

جزایری ادامه داد: از این مجموع هزار و 600 تعاونی فعال و 850 تعاونی با ظرفیت بسیار کم در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 133 تعاونی با 533 عضو در استان تشکیل شد گفت: بیشتر تعاونی‌ها در حوزه مواد غذایی فعال و تعاونی‌های مسکن و صنعت با مشکل نقدینگی مواجه هستند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری شناسایی طرح‌های توجیه‌دار در استان را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و افزود: با مشارکت سازمان گردشگری، جهاد کشاورزی و فرمانداران طرح‌هایی که توجیه اقتصادی دارند در استان شناسایی و از محل کمک‌های فنی و اعتباری، بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان تسهیلات یارانه‌ای به آن‌ها اعطا می‌شود.

جزایری با اشاره به تخصیص اعتبار به تعاونی‌‌های روستایی تصریح کرد: امسال دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از تعاونی‌های روستایی 3 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است.

وی از ثبت نام هزار و 950 نفر برای دریافت بیمه بیکاری در استان خبر داد و گفت: سال گذشته هزار و 680 نفر و امسال هزار و 950 نفر در استان در سامانه جهت دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

 

تجلیل از 207 خانواده شهید کارگر در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از 5 لغایت 11 اردیبهشت به عنوان روز کار و کارگر نام‌گذاری شده است خاطر نشان کرد: تجلیل از 207 خانواده شهید کارگری یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اداره تعاون، کار و رفاه امور احتماعی در این هفته است.

جزایری با اشاره به دیگر برنامه‌ها در هفته کار و کارگر در استان بیان کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار، بازدید از واحدهای کارگری، برگزاری همایش ویژه کارگران با حضور مسئولان کشوری و استانی، معاینه سلامت زنان کارگر، نواختن زنگ کار و تلاش در مدارس استان، بازدید از کارخانه زنان کارگر و برگزاری همایش ورزشی از دیگر برنامه‌هایی است که با مشارکت بسیج کارگری در استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هفته کار و کارگر با عنوانی مختلفی نامگذاری شده است، گفت: روز یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه روز کارگر، انقلاب و امام، دوشنبه روز کار، سلامت و نشاط اجتماعی، سه‌شنبه روز کار، امید و آینده، روز چهارشنبه کارگران، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، پنجشنبه روز زنان، کار و توسعه اجتماعی، جمعه روز کار، مهارت و معنویت و روز شنبه با عنوان روز جهانی کار و کارگر نام‌گذاری شده است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :