موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/68104 :کد

0

زیارت حضرت رضا(ع) تنها به محدوده حرم رضوی محدود نمی‌شود

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۱:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -زیارت حضرت رضا(ع) تنها به محدوده حرم رضوی محدود نمی‌شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مقوله زیارت حضرت رضا(ع) تنها به محدوده حرم مطهر رضوی محدود نمی‌شود، بلکه تمام نیازهای زائران از زمان حرکت از مبدأ تا زمان بازگشت باید احصا و تامین شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مقوله زیارت حضرت رضا(ع) تنها به محدوده حرم مطهر رضوی محدود نمی‌شود، بلکه تمام نیازهای زائران از زمان حرکت از مبدأ تا زمان بازگشت باید احصا و تامین شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی امشب طی سخنانی در جمع اعضای شوراهای قضایی و نظارت بر انتخابات استان خراسان رضوی اظهار داشت: فردی که به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می‌شود، تا مدتی رغبت به گناه و کژی ندارد و به برکت آثار زیارت، از نابهنجاری‌های اجتماعی مصون می‌ماند.

 

وی با بیان اینکه حضور در بارگاه منور حضرت رضا(ع) انسان ساز و موجب تحول انسان‌هاست، افزود: در سیره ائمه اطهار (ع) نیز شاهدیم که افراد، هر زمان که با مسائل، مشکلات و کجروی‌ها مواجه می‌شدند، در محضر این بزرگواران حضور می‌یافتند و به این وسیله پاک می‌شدند. امروز نیز اگر حجاب‌ها برداشته شود، شاهد خواهیم بود که همه ما در محضر امام هستیم.

 

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: بر این اساس ما تسهیل امر زیارت را به عنوان یکی از راهبردها و اولویت‌ها در دستور کار قرار داده‌ایم، تا فرصت بهره مندی از این ظرفیت عظیم و انسان ساز برای همگان فراهم شود.

 

رئیسی سپس با تاکید بر ضرورت نگاه جامع و همه جانبه به نیازهای زائران، گفت: مقوله زیارت حضرت رضا(ع) تنها به محدوده حرم مطهر رضوی محدود نمی‌شود، بلکه تمام نیازهای زائران از زمان حرکت از مبدأ تا زمان بازگشت باید احصا و تامین شود.

 

وی افزود: هر خاطره ناخوشایندی که در مسیر تشرف به زیارت حضرت رضا(ع) در ذهن زائر باقی بماند، نقطه‌ای از خاطره زیارت او به حساب می آید، بازگو می‌شود و بر دیگران نیز تاثیر می‌گذارد.

 

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه مسائل امنیتی مشهد مقدس و بارگاه منور رضوی منحصر به فرد هستند، گفت: باید بررسی‌ها به گونه ای صورت پذیرد که نسبت به همه مسائل قابل پیش بینی، برنامه ریزی و پیشگیری لازم در دستور کار باشد.

 

رئیسی این امر را وظیفه همه مسئولان و متولیان امر در همه نهادهای مرتبط دانست و افزود: باید تمام فرایندهای دخیل در امر زیارت شامل جاده، راه، هتل، خیابان و ... در این زمینه مورد توجه باشند.

 

وی با اشاره به حضور حجم عظیم زائران در مشهد مقدس، تصریح کرد: این جمعیت متغیر و متنوع از اقصی نقاط جهان، در عین برکات بسیار، اقتضائات خاص خود را نیز دارد که باید مد نظر متولیان امور باشد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‎‌های هیئت نظارت بر انتخابات استان، گفت: انتخابات در کشور ما دارای سازوکاری اطمینان بخش و مبتنی بر قانون اساسی است که جریان اجرا و نظارت را از یکدیگر جدا کرده و در نهایت نیز امر برگزاری انتخابات را برعهده مردم گذاشته است.

 

رئیسی با اشاره به اصلاحات قانون انتخابات در ادوار گوناگون، اظهار کرد: به نظر می آید امروز نیز باید توسط افراد مطلع و صاحب نظر در بخش نظارت و اجرای انتخابات و متناسب با تجربیات به دست آمده، قانون اساسی و اقتضائات جامعه و به دور از نگاه‌های بخشی و اقلیمی و شتابزدگی، بازنگری‌هایی در قانون انتخابات صورت پذیرد.

 

وی در ادامه وجه مشترک دستگاه قضایی و شورای نگهبان را امر داوری دانست و تصریح کرد: هر دو این مجموعه‌ها داوری و قضاوت را مبتنی بر اسناد و مدارک انجام می‌دهند.

 

تولیت آستان قدس رضوی از قانون به عنوان چارچوب اصلی فعالیت‌های این دو نهاد یاد و عنوان کرد: باید به گونه ای عمل شود که همگان احساس کنند در پناه قانون هستند و کارها بر مدار قانون پیگیری می‌شود.

 

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه فعالیت افراد شاغل در قوه قضائیه را بسیار حساس و ارزشمند خواند و گفت: آن طور که در فرمایشات معصومان(ع) مشهود است، خداوند متعال اجر بسیاری برای کار قضا قائل شده و آن را به عنوان یکی از زمینه‌های تقرب به خویش قرار داده است.

 

وی با اشاره به سختی‌های کار قضایی، خاطرنشان کرد: تردید ندارم، برادرانی که در این زمینه مشغول به خدمت هستند با آرای متقن و دقیق خود نقش ویژه ای در امنیت اجتماعی ایفا می‌کنند.

 

در ابتدای این دیدار نیز حجت الاسلام والمسلمین مظفری؛ رئیس کل دادگستری خراسان رضوی و حجت الاسلام والمسلمین محرابی؛ رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان به ارائه گزارشی از عملکرد نهادهای متبوع خود پرداختند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :