موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/68157 :کد

0

نداشتن زنجیره مناسب توزیع و بی تجربگی از علل ضایعات پرتقال

  یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۵
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -نداشتن زنجیره مناسب توزیع و بی تجربگی از علل ضایعات پرتقال

اتحادیه تعاون روستایی کشور که به تازگی وارد موضوع تنظیم بازار پرتقال شده به علت بی تجربگی و نداشتن زنجیره مناسب توزیع، منجر به فاسد شدن حجم زیادی پرتقال شده است.

 

 

 

 

اتحادیه تعاون روستایی کشور که به تازگی وارد موضوع تنظیم بازار پرتقال شده به علت بی تجربگی و نداشتن زنجیره مناسب توزیع، منجر به فاسد شدن حجم زیادی پرتقال شده است.
 
 
 
 
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما،‌ مدیر عامل اتحادیه شرکت های تعاونی باغداران استان مازنداران در ارتباط تلفنی با خبر 21 سیما درباره محموله پرتقال های فاسد شده در روزهای اخیر افزود: میزان پرتقالی که دچار آفت شده عدد و رقمش متفاوت است قبلا هم گفته بودم چنانچه 40 هزار تن پرتقال برای توزیع به استان ها آورده باشند حدود 25 تا 35 درصد از این بار حتما دچار ضایعات شده است.

محمدرضا شعبانی گفت:‌جابجایی زود هنگام بار از مازنداران،‌ انبارداری نامناسب و عدم مدیریت در توزیع آن علت این اتفاق بوده است.
 
وی در ادامه افزود: اتحادیه شرکت های تعاونی باغداران استان مازندران 7 سال این طرح را اجرا کرده و 24 استان طی آن تنظیم بازار شده اند‌.
 
شعبانی گفت: تعاونی روستایی از پیکره دولت و کاملا وابسته به وزارت جهاد کشاورزی است و حتماً در تمام محصولات منجر به این خسارات شده است اما چون منابع تامین کننده این تعاونی خزانه دولت است و به آسانی پول در اختیار آنها قرار میگیرد به ضرر و سود آن توجه چندانی ندارند.
 
وی در دفاع از عملکرد اتحادیه باغداران مازندارن افزود: دو بار از رئیس جمهور،‌ مجلس شورای اسلامی، دو وزیر و مقامات محلی برای تنظیم مناسب بازار لوح تقدیر گرفته ایم اما اکنون می خواهند ما را تخریب کنند.
 
شعبانی گفت:‌ ما تولید کنندگان دغدغه های فراوانی داریم و مدیریت وظیفه دولت است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :