موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن مهر

a/68174 :کد

0

تاوانی که متقاضیان مسکن مهر می دهند

  یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۳
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -تاوانی که متقاضیان مسکن مهر می دهند

متقاضیان مسکن مهر در واکنش‌های به وعده‌های قابل تامل خواستار استیضاح وزیر راه و شهرسازی شدند، آنها قفل شدن مسکن مهر ، از هم پاشیدن خانواده‌ها و طلاق، از دست دادن امید به زندگی و... را از مهم‌ترین مصائ

 


متقاضیان مسکن مهر در واکنش‌های به وعده‌های قابل تامل خواستار استیضاح وزیر راه و شهرسازی شدند، آنها قفل شدن مسکن مهر ، از هم پاشیدن خانواده‌ها و طلاق، از دست دادن امید به زندگی و... را از مهم‌ترین مصائب بدعهدی مسئولان دولتی عنوان کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، پروژه‌های مسکن مهر با وجود تاکید مقامات عالی رتبه نظام در دولت یازدهم با بی‌مهر مواجه شده‌اند. در حرف حمایت‌های در خور توجه‌ای از طرح مسکن مهر از سوی دولتی‌ها صورت می‌گیرد که امیدواری‌هایی را در بین متقاضیان به وجود می‌آورد، اما در عمل اتفاق امیدوارکننده‌ای روی نداده تا نارضایتی مردم از دست‌اندرکارات این بخش طی سه سال اخیر به اوج برسد.

وعده‌های بی‌سرانجام در خصوص افتتاح و تحویل واحدهای مسکن مهر مهم‌ترین گلایه متقاضیان این طرح است، گلایه‌هایی که بعضا موجبات برگزاری یک تجمع اعتراضی را فراهم می‌کند، اعتراضاتی که تاکنون از سوی وزیر راه و شهرسازی، معاونان وی و مدیران ذی‌ربط توجهی به آنها نشده است.عباس آخوندی اخیرا گفته است؛‌ هرچه فشار سیاسی باشد تحمل کرده‌ و می‌کنم و نگران حرف‌هایی که در رسانه‌ها و صدا و سیما مطرح می‌شود٬ نیستم.

دو روز پیش گزارشی با عنوان "کارنامه ضعیف دولت در مسکن مهر شهرهای جدید" درتسنیم منتشر شد که واکنش‌های متعددی را از سوی متقاضیان طرح مهر به همراه داشت. در ادامه بخشی از نظرات متقاضیان مسکن مهر در خصوص عملکرد مسئولان، در خطر بودن زندگی به دلیل بدعهدی‌ها، .... می‌آید؛

متقاضی فاز 8: ازمسئولان محترم خواهشمندم به مشکلات مسکن مهرپردیس فاز8رسیدگی کنند، 4 ساله چشم انتظاریم ولی هیچ خبری نیست ممنون.

امیرحسین نیز گفته: دولت به چه نهادی پاسخگو است؟ مسکن ما را کی می‌دهند تا کی صبر و شنیدن دروغ؟؟

داوود دلیر نیز با بیان این‌که از این همه دروغ خسته شده‌ایم گفت: امسال پرونده مسکن مهر به جز پردیس بسته می‌شود. باید پردیس بماند چون کلا کار تعطیل شده لطفا تشریف بیاورید پردیس گزارش تهیه کنید کار نمی‌کنند گناه ما چیست که به این دولت اعتماد کردیم؟

فرشید متقاضی فاز 11 پردیس: واقعا برای دولت تدبیر و امید متاسفم که ما مسکن مهری‌ها هیچ امیدی به آینده نداریم. مسکن مهر باعث شده یک‌سری طلاق بگیرند، یکسری آواره شوند. این دیر کردن در تحویل و گران کردن ها باعث شده تا این بدبختی‌ها به‌وجود بیاید.کوتاهی نکنید و به مردم کمک کنید.

کیوان:چرا با این‌همه اعتراض کسی در مورد مشکلات مسکن مهرجوابگو نیست  پس مشکلات مردم را چه کسی باید حل کند؟ مگر دولت خدمتگزار مردم نیست سه میلیون پول زور بانک مسکن پنجاه ماه دیر کرد وعده تحویل اضافه کردن مکرر قیمت واحدها لطفا به درد مردم برسید.

جواد متقاضی فاز 11: خدا می‌داند ما مردم گرفتار. پس کی واحد مان را تحویل می گیریم همه دنبال رفع مسولیت از خود هستند.

وعده ١٨ماه مسکن بی مهر با بیش از ٤سال تاخیر چرا به مردم تحویل نمی‌شود.

مسعود:این که رئیس دولت مسکن مهر را خانه سازی در بیابان می‌نامند آیا این دولت می‌تواند به زور وام مسکن مردم را خانه دار کند؟ خیر. قشر عظیمی از هر جامعه مصرف گرا است و بودجه کوچک خود را صرف خرید اجناس کم دوام و غیرسرمایه ای می کند و آثار نامطلوب آن بر حامعه مستولی می‌کند.

دولت قبل با همین خانه ها قشر بسیار ضعیف تا کارمندان مشکل‌دار را هدف قرار داد و ایجاد شهرهای جدید به جای بزرگ کردن شهرهای متوسط و کلانشهر سیاست خوبی بود. دولت کنونی حتی توان نوسازی بافت فرسوده را ندارد. شاهد حرف بنده 5 سال آینده این دولت است.

امیریارمحمدی:باز هم یک دروغ دیگر برای افتتاح ، بیشتر شبیه طنز شده.

رضایی: ما زیاران چشم یاری داشتیم، خود غلط آنچه می‌پنداشتیم. مسکن مهر قرار بود یار ما باشد ولی شده باری روی دوش ما

امیر علی:خسته شده‌ایم از این وضع. پس کی تکلیف عقب افتادگی ساخت وسازها معلوم می‌شود؟ما5ساله آواره مسکن مهر هستیم.چرا کسی به فکر مردم نیست.

مجید بختیاری:سلام چرا مسکن مهر های پردیس را به امان خدا رها کرده‌اند؟

ناشناس: علی (ع) مرد عمل بود، نه سمینار و همایش وگرنه او هم علی نبود.

هودی:متقاضی مسکن مهرپردیس فاز11 هستم.این کلمه علی الحساب شرکت عمران نفس متقاضیان راگرفته.همین کلمه باعث شده مبلغ 20 میلیون واریزی به 40 میلیون  ارتقا پیدا کند.آیا درست است که به خاطر صرفا یک کلمه تحمیلی متقاضیان این همه زیربارقرض وبدبختی بروند؟؟؟

رضایی: دلیل ممانعت از بازدید و عدم اطلاع رسانی راجع به زمان تحویل و قیمت نهایی در پروژه های فاز 8 پردیس بعد از 4 سال چیست ؟ چرا وزیر محترم پاسخگوی خلف وعده‌های خود نیست؟ آیا برای ادامه این دولت به رای مجدد ما مردم نیاز ندارند؟

مستاجر:امید بسته بودیم به دولت تدبیر و امید که گویا امیدی واهی بوده است. تا به حال چندین بار وعده افتتاح و تحویل داده شده و هر بار خلف وعده.

علیرغم وعده های دولت چرا هیچ اقدامی جهت تکمیل پروژه ها و نجات مردم از این سردرگمی مسکن مهر پردیس فاز8انجام نمی‌شود؟ مردم زندگی خود را اینجا ریختند به امید این‌که زودتر خانه‌ها را تحویل بگیرند. محض رضای خدا یک فکری برای فاز8پردیس بکنید.

جعفر مهربان: متاسفانه دولت و شرکت عمران پردیس کوتاهی کرده و هر جور دلشان بخواهد با متقاضیان برخورد می‌کنند، هیچ کس هم جوابگو نیست.

حمید:آدم سیر از گرسنه خبر ندارد. آقایان مسئول هم از بدبختی های ما خبر ندارند. 4ساله که عقد کردم و تمام داشته ها و نداشته‌یم را برای مسکن مهر به امید تحویل 18 ماهه نه 5 ساله واریز کردم.

حمید سیاهپوش: هزینه ساخت تونل و مدرسه و کلانتری و مسجد و جاده و خیابان ... با متقاضیان مسکن مهر پردیس فاز 11 است یا دولت؟

احسان: الان مدیر پروژه کجاست؟ طرح امکان سنجی ایجاد شهر پردیس از کجا تایید شده؟ نقشه را چه کسی اجرا می‌کند؟ پول ما را مثل نان گذاشته اند وسط تقسیم کرده‌اند. حقوق کارگر دادند الان هم طلبکارید که منابع نبوده؟

معصومه: خواهشا صدای ما را به گوش مسئولان برسانید.مردم هرچه در کیسه داشتن ریخته اند در کیسه دولتمردان.فکری برای تحویل واحدهای مسکن مهر بکنید.

مازیار:در این مدت علاوه بر وعده های پوچ و توخالی مسولان افزایش قیمت های متعدد مشکلات بسیاری برای متقاضیان ایجاد کرده.

بی‌خانمان:با این وعده های دروغین زندگی ما متقاضیان اجاره نشین بازیچه دست مسئولان بی فکر قرار گرفته.

متقاضی مسکن بی مهر پردیس: نمونه بارز بد قولی ها در پردیس است تمام سرمایه ما آنجا دارد از بین می‌رود آقایان کاری نمی‌کنند جز وعده و وعید.

حمید: مردم چه گناهی کردند که تمام دارایی کم خود را برای مسکن مهر دادند ولی به علت مدیریت ضعیف باید از طرف بانک و شرکت عمران شهر جدید جریمه بشوند و خسارت بی کفایتی بدهند.

بوربور: متاسفانه همیشه این قشر ضعیف جامعه هستند که مورد این بی مهری‌ها قرار می‌گیرند و مسکن مهر هم از این قاعده مستثنا نیست.

امیرمهدی سجادی:پیامبر رحمت فرمودن: اگر ندای مظلومیت وفریاد رسی مسلمان گرفتاری را شنیدید و کمک نکردید مسلمان نیستید.صدای استغاثه چندین هزار خانواده مستضعف متقاضیان مسکن مهر را بشنوید و بفریادشان برسید.

الهام: واقعا دولت در مورد مسکن مهر علی الخصوص پردیس خیلی ضعیف عمل کرده و فقط وعده های دروغین و واهی به متقاضی ها داده شده واقعا جای تاسف داره وضعیت مسکن مهر و این همه افرادی که برای خانه دار شدن دارو ندار خود را توی مسکن مهر ریختند و الان 4سال منتظرند در صورتی که قرار بود 18 ماهه تحویل بگیرند واقعا چه کسی باید جوابگوی ما باشد؟؟؟؟

سحر: فکری به حال ما بکنید خسته شدیم با دو تا بچه دربه دریم همش به امید این هستیم که تحویل بدهند. حاضرم بیایید از زندگیم یک  گزارش بگیرید ببینید چیزی برای فروش نمانده است. چرا صدای ما را نمی‌شنوند حتما باید یکی از آنها باشیم من که راضی نیستم به پول ناحقی که از ما میگیرند.

پروین رجبی: جناب آخوندی مشکلات متقاضیان مسکن مهر را بهتر ببیند، یک پیشنهاد دیگر هم می‌دهم چند روزی مثل ما زندگی کند فقط چند روز ممنون می‌شوم

فریبا رضایی: سلام وخسته نباشید متقاضی مسکن مهری هستم که قرار بود 18 ماهه با 20 میلیون آورده صاحبخانه شوم. متاسفانه در دولت تدبیر وامید برای این مشکل مردم تدبیری اندیشیده نشده و ما مردم ضعیف امیدمان به زندگی را از دست داده ایم.

زیر بار قسط وام وسودش کمرمان شکسته اجاره خانه هم هر روز بیشتر می‌شود. مسئولان نسبتا محترم کاش برای کسب درآمد و جمع‌آوری مال و منال برای خود وخانواده هاشان هم آنقدر سست و بی رغبت بودند.

رضا متقاضی فاز 8 پردیس:واقعا مطلب خوبی بود. حق مطلب رو ادا کردید.

اکبری: مسئدولان چه زمانی ‌می‌خواهند رسیدگی به مظلومان جامعه را از ائمه (ع) یاد بگیرند؟؟

منتظران ظهور: سلام تشکر از شما بخاطر درج اخبار مسکن مهر واقعا مسئولین در مسکن مهر به ما مردم قشر کم درآمد بی مهری کردند. انشاالله هر چه زودتر خدا جوابشان را بدهد.

سیفی: ما به دولت اعتماد کردیم که سرمایه دستشان سپردیم بابت یک سرپناه ! مسئولین لطف کنند قبل از این‌که زندگی های بیشتری از هم بپاشد و هر روز بر مشکلات مالی ما افزوده شود خانه هایمان را به ما بدهند . خسته شدیم. تشکر از خبرگزاری شما

اکبری: می‌دانید درآمدی ماهانه 800 هزار تومان یعنی چه؟ می‌دانید اجاره ماهانه 400 تومان و قسط ماهی 200 تومان یعنی چه؟ حالا در این شرایط قرارداد خانه‌ات سر بیاید و قرار باشد با 10 میلیون وام رهن کامل در تهران پیدا کنی مگر می‌شود؟ آخر تا کی شرمنده روی زنم باشم. من این پول رو با قرض جور کردم. همه پول رهن خانه را بالای این به اصطلاح مسکن مهر دادم. همسرم حتی حاضر است در خانه نیمه کاره هم زندگی کند  ولی لااقل به پدر و مادرش بگوید من خانه خودم نشستم.

حامد: سلام، قرار بود با 18 میلیون به ما خانه بدهند، به خدا خسته شدیم آنقدر منتظر ماندیم حالا هم که هم جریمه خانه‌ای را تحویل نداده اند باید پرداخت کنیم. قرار بود باری از روی دوش من برداشته شود نه این‌که نتوانم از جایم تکان بخورم لطفا به داد ما برسید.

سیف: پول‌هایی که واریز شده برای ثبت نام در این مسکن بی مهر با زحمت و مشقت بدست آمده ! مردم مشکل دارند. خانواده ها به‌خاطر نداشتن سقف بالای سر و طولانی شدن انتظار دارند لطمه می‌خورند و از هم می‌پاشند. خانه هایمان را با انصاف تحویل دهید . خدایا خودت دستمان را بگیر و برسان صدای ما و به گوش‌های شنوا و اهل عمل

ناشناس: بعد از حدود 3 سال و نیم واریز وجه حدود 40 میلیون تومان طی چند روز گذشته برای انتخاب واحد با بنده تماس گرفتند و به طور شانسی یک واحد را انتخاب نمودم.  بعد از اینکه به پروژه مذکور سر زدیم حتی طبقه اول پروژه نیز ساخته نشده بود در صورتی که واحدی در طبقه 4 را به ما اختصاص دادند حال این سوال برای متقاضی هایی مثل من پیش امده این پول ها در این چند سال صرف کدام واحد ها شده و آیا انتخاب واحد ساختمان ساخته نشده کار درستی است یا خیر در صورتی که هیچ ساخت و سازی هم در حال انجام نیست و بعید به نظر میرسه همچین ساختمان هایی تا 4 سال اینده نیز تکمیل بشوند و هیچ کسی هم در عمران پاسخ گو نیست.

متقاضی درمانده مسکن مهر: ضمن تشکر از این رسانه برای خبر رسانی. عاجزانه می‌خواهیم دولت به وعده خود در تحویل عمل کند و بیش از این مارا متحمل هزینه های سنگین ناشی از دیرکرد ننماید.

طلاق: کمک کنید خانه‌هایمان را بدهند. باور کنید دیگر کار من و همسرم به طلاق رسیده است.ندارم خانه بگیرم هرچی داشتم و نداشتم وام گرفتم ریختم برای مسکن مهر.

صفری: دولت کاملا مسکن مهر را رها کرده از وقتی دولت عوض شد مسکن مهر تقریبا خوابید حالا چه به سر متقاضیان بیچاره می‌آید کسی جوابگو نیست.

آقای رئیس جمهور پس کلیدی که برای حل مشکلات مردم وعده داده بودید کجاست؟ به نظر می‌آید  با آن کلید پروژه مسکن پردیس را قفل فرمودید لطفا عنایت ویژه. زندگی به ما خیلی سخت می‌گذرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :