موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/68215 :کد

0

درمان بیماری‌های آسم و آلرژی‌ با نانوذرات

  یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -درمان بیماری‌های آسم و آلرژی‌ با نانوذرات

مطالعات حاکی از آن است که نانوذرات می‌توانند در درمان بیماری‌هایی همچون آسم و آلرژی‌های غذایی بسیار موثر عمل کنند

 

 

 

 

مطالعات حاکی از آن است که نانوذرات می‌توانند در درمان بیماری‌هایی همچون آسم و آلرژی‌های غذایی بسیار موثر عمل کنند.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ در این مطالعه رویکردی جدید و متفاوت نسبت به ذرات نانو اتخاذ شد و مشاهده شد که ذرات نانو قابل تجزیه زیستی در درمان بیماری آسم و حساسیت‌های پنهان و یا حساسیت به موادی همچون بادام زمینی بسیار موثر هستند. بنابر تحقیقات پزشکی دارویی، در این رویکرد نانوذرات با تقویت سیستم ایمنی بدن از حمله به آن جلوگیری می‌کنند.
 
به همین دلیل واکنش‌های آلرژیک در مجراهای عبور هوا به مدتی طولانی متوقف می‌شود و از حمله‌های آسمی جلوگیری می‌شود زیرا مجرای عبور هوا در مقابل حمله‌های آسمی مسدود می‌شود. می‌توان از این پیشرفت چشمگیر در علم نانو در پیشگیری از حساسیت‌ به مواد غذایی متفاوت نیز استفاده کرد.
 
در حال حاضر این ذرات نانو تحت آزمایش بر روی نمونه‌های آزمایشگاهی از موش‌ها هستند که به بادام زمینی حساسیت دارند و گفته می‌شود که حساسیت آن‌ها به این ماده مانند حساسیت‌های انسان است. نتایج این تحقیقات نشان داد که می توان با کمک ذرات نانو به روشی امن، بلند مدت و موثر آلرژی‌های متفاوت و مشکلات تهدیدکننده دستگاه گوارش را درمان کرد.
 
علاوه بر این، گفته می‌شود که استفاده از این روش نیاز به داروهای درمان‌کننده حساسیت‌های ریوی را نیز به شدت کاهش می‌دهد. این تحقیق می‌تواند سنگ‌بنای پیشرفت‌های بعدی در زمینه درمان بیماری‌ها به کمک ذرات نانو باشد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :