موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/68265 :کد

0

تاکتیک پرتاب محموله‌های هوایی کرملین در فوعه و کفریا

  یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۶
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -تاکتیک پرتاب محموله‌های هوایی کرملین در فوعه و کفریا

اقدام "مسکو" در پرتاب محموله‌های هوایی باعث نجات "فوعه" و "کفریا" شده است.

اقدام "مسکو" در پرتاب محموله‌های هوایی باعث نجات "فوعه" و "کفریا" شده است.

به گزارش  تحلیل ایران ؛ تروریست های تکفیری در استان های مختلف سوریه اقدامات مخربی را انجام دادند که نمونه آن در  استان "ادلب" مشخص بود.

برخی شهرها و شهرستان ها در سوریه نیازمند کمک جدی و فوری هستند  که  از جمله این شهرها می‌توان به "دیرالزور" مرکز استان "دیر الزور" و "فوعه" و "کفریا" در ریف "ادلب"  اشاره کرد.

 فدراسیون روسیه در راستای مبارزه با تروریسم و تلاش برای شکست داعش اقدامات مهمی را انجام داده که نمونه آن پرتاب محموله های هوایی و تسلیحاتی برای مقابله با تروریست های داعش در استان "دیرالزور" و "ادلب" بوده است.


**پرتاب محموله های هوایی "کرملین"

فدراسیون روسیه در پرتاب محموله های هوایی در دو استان "دیرالزور" و "ادلب" از جنگنده های "سوخو" به عنوان اسکورت و هواپیماهای غول پیکر  "سی-130" استفاده کردند تا این دو استان را از حمله تروریسم جبهه النصره و همپیمانانش نجات دهند.در تصاویر منتشر شده یک فروند هواپیمای باری "سی 130" اقدام به پرتاب بسته های حاوی دارو و مواد غذایی برای مردم این دو شهر می کند. فوعه و کفریا بیش از یکسال است که در محاصره تروریستهای تکفیری قرار داشته و روزانه هدف حملات خمپاره‌ای و توپخانه ای آنها قرار دارد. بدلیل مسدود بودن کلیه خطوط تدارکاتی و ارتباطی با این دو شهر امداد رسانی به انها تنها از طریق ارسال هوایی به وسیله چتر امکان پذیر می باشد.

به نظر می رسد مقاومت ارتش و نیروهای مردمی سوریه در "دیر الزور" ، "فوعه"  و "کفریا" برای مقابله با تروریست ها قابل تحسین بوده و این  مهم مرهون تلاش فرماندهانی همچون "سید عصام زهرالدین" مرد افسانه ای ارتش سوریه و فرمانده میدانی "دیرالزور" است.

اما در "فوعه" و "کفریا" هم مردم این دو شهر با تمام توان مدت هاست در برابر تروریست ها در استان "ادلب" مقاومت کردند و البته پس از آتش بس نیز تروریست ها با حمله به این دو شهرک بارها آتش بس را نقض کردند.**مشخصات جغرافیایی شهرک "فوعه"

"فوعه" شهرکی شیعه نشین در شمال سوریه و در "ریف ادلب" است. این شهرک در شمال شرق "ادلب"  قرار داردو بر طبق آخرین سرشماری این شهرک بیش از 10 هزار نفر  جمعیت داشته است.  بیشتر اهالی این شهرک را مسلمانان شیعه تشکیل می‌دهند. شهرک پس از جنگ داخلی سوریه نزدیک به بیش از که در محاصره نیروهای مخالف دولت قرار دارد.
**مشخصات جغرافیایی شهرک "کفریا"  

"کفریا" ، یک شهرک شیعه نشین در شمال سوریه و در ریف "ادلب" قرار دارد و این شهرک با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر در محاصره تروریست هاست و به مدت ها بوده از انتقال مواد غذایی به این شهر جلوگیری می‌شود. تروریست ها به منظور جلوگیری از کمک به خطوط تدارکاتی مدافعین حرم در شمال و جنوب ، این دو شهرک را محاصره کردند.برای مثال در حمله خمپاره ای اخیر  تروریست ها  4 شهروند سوری در استان " ادلب" (شهرک "فوعه" و "کفریا") به شهادت رسیدند که این موضوع نشان می دهد تروریست ها در این استان به آتش بس پایبند نیستند.

اخیرا بحث محاصره مناطق مختلفی که توسط ارتش سوریه و حزب الله یا تروریست‌ های تکفیری مطرح شده ، نشان می‌دهد سازمان ملل متحد یک برخورد دوگانه در حمایت از نیازمندان به کمک های غذایی و دارویی دارد.


** حمله جبهه النصره و همپیمانانش به "فوعه" و "کفریا"

البته همه مناطقی که در بخش آتش بس قرار می گیرد توسط معارضین اداره نمی شود ؛ بلکه برخی از این مناطق در تصرف گروه تروریستی داعش و جبهه النصره بوده و این گروه های تروریستی مشمول آتش بس نمی شوند و لذا جبهه النصره از همپیمانان خود در "ادلب" حمله به دو شهرک مذکور را ادامه می دهد.


کمک های هوایی و پشتیبانی لجستیکی به منطقه "دیرالزور" و "ادلب"  توسط جنگنده های ارتش فدراسیون روسیه انجام شده و پرتاب محموله های هوایی به صورت مکرر و با هواپیماهای ترابری انجام می شود.


رسانه های سوری گزارش دادند: گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه همچون "جیش الفتح" و "احرار الشام" و ...  مدتهاست که این دو شهرک را محاصره کرده اند ؛ اما  نیروی هوایی سوریه و روسیه با پرتاب محموله‌های غذایی و ساکنان آن با مقاومت مثال زدنی خود در برابر حملات این عناصر تکفیری ایستاده‌اند.البته ایالات متحده آمریکا با همپیمانی برخی کشورهای منطقه تلاش می کنند تا با برخی تاکتیک ها آتش بس را در مناطق مختلف سوریه بشکنند و تحرکات اخیر رژیم  سعودی و متحدانش گویای همین موضوع است.


مقاومت بیش از  چند ماهه ساکنان شهرک "فوعه" و "کفریا" نشان می دهد، احتمال شکست حصر این دو شهر در آینده نزدیک وجود دارد؛ همچنانکه در سال گذشته دو شهرک "نبل" و "الزهرا" حصرشان شکسته شد و ساکنان این دو شهرک این پیروزی بزرگ را جشن گرفتند.

 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

                               

اقدام     مسکو     پرتاب     محموله     نجات     سوریه


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :