موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/68387 :کد

پیرامون بیانیه ضد ایرانی اجلاس سران کشور های همکاری اسلامی

ناصر محمدي

  یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۲
تعداد بازدید : ۶۰۴   
 تحلیل ایران -پیرامون بیانیه ضد ایرانی اجلاس سران کشور های همکاری اسلامی

اجلاس سران کشور های همکاری اسلامی با حضور روسای جمهوری و نمایندگان از ۵۷ کشور اسلامی در اواخر هفته گذشته در استانبول ترکیه برگزار شد.

اجلاس سران کشور های همکاری اسلامی با حضور روسای جمهوری و نمایندگان از 57 کشور اسلامی در اواخر هفته گذشته در استانبول ترکیه برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " تحلیل ایران " - ناصر محمدی:در این اجلاس دو روزه به میزبانی ترکیه تنی چند از روسای جمهوری کشورهای اسلامی به ایراد سخنرانی فرمودند . از جمله این سخنرانان در مراسم افتتاحیه این اجلاس سخنرانی  دکتر حسن روحانی بود  که به وضعیت جهان اسلام و لزوم وحدت و همگرایی بین کشور های اسلامی پرداخت.


در اثنای برگزاری این کنفرانس رژیم آل سعود در راستای اقدام کینه توزانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران و با معاضدت رژیم صهیونیستی اقدام به تدوین بند هایی علیه جمهوری اسلامی ایران نمود.به نوعی این بند ظالمانه را در متن بیانیه اجلاس گنجاند.


لذا با مخالفت جمهوری اسلامی ایران با این بندها  و عدم حضور هیات ایرانی در مراسم اختتامیه  صرفا این بیانیه علیرغم درج بند های ضد ایرانی قرائت نگردید. نکته تعجب برانگیز  بیانیه این اجلاس این است  که برای اولین بار  پس از فاش شدن روابط پنهانی مقامات سعودی با رژیم غاصب صهیونیستی  این رژیم در بیانیه این اجلاس محکوم نگردید.


و بجای آن جمهوری اسلامی ایران در 5 بند محکوم می شود این نشان دهنده انحراف در کشور های اسلامی  است که توسط عربستان سعودی و ترکیه که خود را سردمدار جهان اسلام می دانند در منطقه و جهان سازماندهی می شود.                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :