موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/68441 :کد

0

واكنش راکتی كره شمالي به موضع گيري هاي اخير كره جنوبي

  دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۸
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -واكنش راکتی كره شمالي به موضع گيري هاي اخير كره جنوبي

كره شمالي در واكنش به موضع گيريهاي اخير كره جنوبي در خصوص حفظ آمادگي نظامي براي مقابله با پيونگ يانگ، روز دوشنبه تعداد قابل توجهي از راكت اندازهاي دوربرد خود را در مناطق مرزي با اين كشور مستقر كرد.

 

 كره شمالي در واكنش به موضع گيريهاي اخير كره جنوبي در خصوص حفظ آمادگي نظامي براي مقابله با پيونگ يانگ، روز دوشنبه تعداد قابل توجهي از راكت اندازهاي دوربرد خود را در مناطق مرزي با اين كشور مستقر كرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، شمار اين راكت اندازها طبق اعلام وزارت دفاع و دولت كره جنوبي به 300 دستگاه مي رسد كه مي تواند به راحتي اطراف و مركز شهر سئول، پايتخت اين كشور را هدف قرار دهد.كره شمالي از دو سال قبل تعداد راكت اندازهاي خود را در اين منطقه افزايش داده است اما وسايل جديد نظامي اين كشور تا بيش از 40 كيلومتر برد دارد و مي تواند نواحي اطراف مرز و پايتخت را هدف بگيرد.

 

اين در شرايطي است كه هنوز تنش ها پس از آزمايش يك موشك بالستيك كره شمالي در روز شنبه با برد بيش از 300 كيلومتر از روي يك زيردريايي فروكش نكرده است.وزارت امور خارجه كره جنوبي نيز با انتشار بيانيه اي از افزوده شدن بر تنش ها ابراز نگراني كرده و گفته است كه بايد براي جلوگيري از تهديدهاي نظامي و تحركات كره شمالي كاري صورت داد.كره شمالي هم در عوض پيشنهاد كرده است در صورتي كه رزمايش مشترك آمريكا و كره متوقف شود دست به آزمايش هسته اي نخواهد زد.راكت اندازهاي جديد سرعت و قابليت بالايي براي پرتاب دارند و چنانچه بيش از 30 دستگاه از آنها به طور مشترك پرتاب ها را شروع كنند، 9 هزار راكت به طور همزمان در خاك كره جنوبي پرتاب فرود خواهند آمد.

 

گزارش ارتش كره حاكي است كه راكت اندازها برد پرتابي مختلفي دارند كه از 40 تا 65 كيلومتر متغير است و مي تواند نواحي شمالي پايتخت را كاملا زير پوشش بگيرد.خبرگزاري يونهاپ كره جنوبي در گزارشي اعلام كرده كه شمار راكت اندازهاي كره شمالي در نواحي مرزي به حدود 600 دستگاه مي رسد.نگراني كره جنوبي از اين است كه داراي وسائل رديابي و تجهيزات خاصي نيست كه بتواند اين راكت ها را در موقع پرتاب سرنگون كند.

 

ایرنا نوشت: از سوي ديگر كره و آمريكا اعلام كرده اند در حال ارزيابي مشتركي هستند كه بايد با چه نوع تجهيزاتي اين تهديد كره شمالي را پاسخ بدهند.كره شمالي پس از انجام چهارمين آزمايش هسته اي خود در دي ماه سال گذشته با تحريم هاي شديد شوراي امنيت مواجه شده است. برخي گزارش ها نيز از انجام پنجمين آزمايش هسته اي اين كشور طي روزها و هفته هاي اخير حكايت دارد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :