موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/68475 :کد

0

موتورسواران مالزیایی از مسیر ایران به حج می‌روند

  دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۹
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -موتورسواران مالزیایی از مسیر ایران به حج می‌روند

۶ موتورسوار مالزیایی سفر خود به مدینه منوره و مكه مكره را برای انجام مناسك حج عمره آغاز و برای این سفر مسیر ایران را انتخاب كردند.

 


 
6 موتورسوار مالزیایی سفر خود به مدینه منوره و مكه مكره را برای انجام مناسك حج عمره آغاز و برای این سفر مسیر ایران را انتخاب كردند.

به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) روز دوشنبه اعلام كرد 6 مالزیایی برای انجام مناسك حج عمره سفر با موتورسیكلت را انتخاب كردند و انتظار می رود اول ژوئن (12 خرداد) وارد مدینه در عربستان سعودی شوند.'عزمان بهارالدین' رهبر 57 ساله این كاروان كه تاكنون سه بار برای انجام مناسك حج به عربستان سفر كرده است، گفت كه از طریق تایلند، میانمار، هند، پاكستان، ایران و امارات متحده عربی به عربستان سعودی برای انجام حج عمره می روند.این مسیر 16 هزار كیلومتر است و نسبت به مسیرهای قبلی طی شده یكهزار و 500 كیلومتر كوتاه تر است.

این موتورسواران قرار است این مسیر را 40 روزه طی كنند، در حالی كه موتورسواران قبلی مسیر را 57 روزه طی كرده اند.'راملی یوسف' 63 ساله و بازنشسته آموزش و پرورش و 'عبدالكریم صالح' 64 ساله از تكاوران نیروهای مسلح مالزی نیز دو سال پیش با دوچرخه عازم مكه مكرمه و مدینه منوره از مسیر ایران شدند.سفر این دوچرخه سواران مالزیایی سه ماه طول كشید.

تابناک نوشت: بیش از یك میلیون و 200 هزار نفر از بیش از هشت میلیون و 200 هزار نفری كه در سازمان حج مالزی ثبت نام كرده اند در انتظار رسیدن نوبت خود برای انجام مناسك حج هستند.'جمیل خیر باهاروم' وزیر دفتر نخست وزیری مالزی پیش از این گفته بود متقاضیان حج واجب در مالزی كه پیش از این ثبت نام كرده اند با توجه به سهمیه ها برای مشرف شدن به حج باید 50 سال صبر كنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :