موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/68520 :کد

0

اولین ربات دنیا که با دست کنترل می‌شود

  دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۷
تعداد بازدید : ۳۱۴   
 تحلیل ایران -اولین ربات دنیا که با دست کنترل می‌شود

اگر دوست دارید رباتی که قابل کنترل با دست باشد در اختیار داشته باشید می‌توانید Ziro را خریداری کنید. ساده ترین مدل این ربات ۱۴۹ دلار است و به شما امکان می‌دهد با پوشیدن یک دستکش هوشمند آن کنترل کنید.

 

 

 

اگر دوست دارید رباتی که قابل کنترل با دست باشد در اختیار داشته باشید می‌توانید Ziro را خریداری کنید. ساده ترین مدل این ربات 149 دلار است و به شما امکان می‌دهد با پوشیدن یک دستکش هوشمند آن را کنترل کنید.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، برای به حرکت درآوردن این ربات تنها کافیست انگشت هایتان را حرکت دهید و اگر بخواهید از آن برای انجام حرکات ظریف و پیچیده تری استفاده کنید باید کیت حرفه ای ربات Ziro را هم خریداری کنید که 229 دلار قیمت دارد.


خبرنگار فارس به نقل از ایندیگوگو نوشت: همراه با این ربات یک برنامه هوشمند تلفن همراه هم عرضه می شود که کارکردن با آن برای افراد عادی و غیرحرفه ای هم ممکن است. قرار است ربات یاد شده در اوایل زمستان در دسترس عموم قرار بگیرد.


با ابزار جانبی که همراه با این ربات عرضه می شود می توان لوازم ساده ای مانند یک چهار چرخه ساخت و از حرکت مچ دست برای صدور فرمان حرکت استفاده کرد. در این ربات از پردازنده 80 مگاهرتزی و 32 بیتی RISC استفاده شده است. باتری این ربات تا 2.5 ساعت بعد از شارژ قابل استفاده است .

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :