موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/68543 :کد

0

فصل جدید روابط ایران و مقدونیه

  دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۷
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -فصل جدید روابط ایران و مقدونیه

وزیر امور خارجه مقدونیه گفت: می خواهیم سفارت خود را نیز به زودی در ایران باز کنیم.

وزیر امور خارجه مقدونیه گفت: می خواهیم سفارت خود را نیز به زودی در ایران باز کنیم.

 
به گزارش  تحلیل ایران ، نیکولا پوپوسکی وزیر امور خارجه مقدونیه در نشست خبری مشترک با محمدجواد ظریف که ظهر امروز در ساختمان وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهارداشت: این اولین سفر رسمی است و یک معیار برای آنکه در آینده قصد تحقق آن را داریم، قلمداد می شود.
 
وی با اشاره به اشتراکات دو ملت در مهمان نوازی گفت: پتانسیل های زیادی برای روابط دوجانبه وجود دارد؛ مثل مسئله فرهنگی، گردشگری و اقتصادی که مسائل مهمی هستند.
 
وزیر امور خارجه مقدونیه افزود: عصر امروز نشست هایی با اتاق بازرگانی ایران خواهیم داشت. شرایط مساعدی برای سفر مردم دو کشور به ایران و مقدونیه فراهم است و مردم ما می توانند از امکانات بالای ایران بازدید کنند.
 
پوپوسکی با اشاره به امضاء قراردادی در جهت همکاری های فرهنگی، خاطرنشان کرد: ما قصد داریم تا روزهای فرهنگی ایران را در مقدونیه جشن بگیریم. می خواهیم سفارت خود را نیز به زودی در ایران باز کنیم.
 
وی با اشاره به استفاده از پتانسیل های موجود گفت: احساس می کنم که استفاده از این پتانسیل ها تنها در صورت حمایت در عرصه سیاسی تحقق خواهد یافت. داشتن تجار و بازرگانان در کشورهای یکدیگر برای ارتباط با هم مهم است.
 
وزیر امور خارجه مقدونیه در خصوص چگونگی حل بحران آوارگان و پناهجویان گفت: ارزیابی ما این است که تنها راه موجود، نتایج کمیسیون اتحادیه اروپا است؛ ما باید کنترل مرزی داشته باشیم و این کنترل در شینگل بسیار سخت است.
 
پوپوسکی افزود: ما دارای سیستم کاملی جهت تشخیص و کنترل آوارگان هستیم؛ مهاجران باید پناهنده باشند و میان کشورهای اروپایی تقسیم شوند.
 
وی با اشاره به بحران های سوریه، عراق و جاهای دیگر تصریح کرد: این بحران ها راه حل نظامی ندارند و باید در خاورمیانه و سایر مناطق فرونشانده شوند. این موضع ما در سوریه و تمام کشورهای منطقه است.
 منبع : میزان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :