موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/68598 :کد

0

حمایت مسکو از طالبان کذب است

  دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۲
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -حمایت مسکو از طالبان کذب است

سفیر روسیه در کابل، ادعای حمایت این کشور از طالبان را رد کرد و گفت: برای مسکو تمام گروه‌ها از جمله طالبان و داعش در افغانستان گروه‌های هراس‌افکن به شمار می‌روند.

سفیر روسیه در کابل، ادعای حمایت این کشور از طالبان را رد کرد و گفت: برای مسکو تمام گروه‌ها از جمله طالبان و داعش در افغانستان گروه‌های هراس‌افکن به شمار می‌روند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سفارت روسیه در کابل، امروز دوشنبه (6ثور)، نشستی را در خصوص شایعات چند روز اخیر مبنی بر حمایت مسکو از طالبان برگزار کرد.

سفیر روسیه در کابل از گسترش فعالیت گروه‌های تروریستی درافغانستان به ویژه در شمال این کشور ابراز نگرانی کرده و می‌گوید که این نیروها یک خطر جدی برای دولت افغانستان به شمار می‌روند.

 

مانتیسکی، طالبان و گروه تروریستی داعش را گروه‌های هراس‌افکن خواند و تاکید کرد که این گروه‌ها فعالیت‌های تخریبی خود را در شمال افغانستان گسترش داده‌اند.

 

سفیر روسیه در پاسخ به خبرنگار ما بر اینکه گفته می‌شود بخش عمده ناآرامی‌ها شمال افغانستان و تسلط طالبان بر آن جغرافیا، به دلیل حمایت و تقویت طالبان توسط روس‌ها است تا با استفاده از این نیرو مانع نفوذ داعش به آسیای مرکزی شود، گفت: این اتهامات واقعیت ندارد و بی‌اساس است.

 

وی افزود: برای روسیه تمام گروه‌ها از جمله طالبان و داعش در افغانستان گروه‌های هراس‌افکن به شمار می‌روند.

 

مانتیسکی در این نشست خبری افزود که روسیه باور دارد که گفت‌وگوهای بین الافغانستانی برای پایان دادن به خشونت‌ها دراین کشور مثمر است و مسکو امادگی این را دارد که از روند گفت‌وگوهایی که توسط خود افغانستانی‌ها صورت می گیرد، حمایت کند.

 

سفیر روسیه بار دیگر حمایت کشورش را ازنیروهای امنیتی افغانستان اعلام کرد و گفت که مسکو آماده است که در آینده نیز این نیروها را حمایت کند.

 

وی با اشاره به اینکه کشورش درحال گفت‌وگو با مقامات افغانستانی برای رسیدن به یک توافق

نظامی است ابراز امیدواری کرد که این توافق هر چه زود تر نهایی شود.

 

مانتیسکی هم چنین گفت که گفت‌وگوها برای تحویل هلیکوپترها به دولت افغانستان هنوز هم

ادامه دارد.

 

«الکساندر مانتیسکی» سفیر روسیه در کابل طی اظهاراتی در این نشست گفت: اتهامات مبنی برحمایت مسکو از طالبان علیه داعش در افغانستان بی‌اساس است.

 

وی تاکید کرد: ما هیچ‌گاه با گروه طالبان و داعش در افغانستان تماس نداشتیم اما آمریکا‬،‏ پاکستان‬،‏عربستان‌‬ و ‫‏ترکیه‬ با آنان در ارتباط هستند.

 

مانتیسکی ناامنی در افغانستان را دلیل عدم سرمایه‌گزاری روس‌ها در این کشور دانست.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :