موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/68613 :کد

0

مجمع نمایندگان به وضعیت درسی،اخلاقی و فاهی طلاب توجه کند

  دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۹
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -مجمع نمایندگان به وضعیت درسی،اخلاقی و فاهی طلاب توجه کند

یکی از مراجع تقلید با اشاره به وظایف مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه، بر لزوم توجه این مجمع به وضعیت درسی، اخلاقی و رفاهی طلاب تاکید کرد.

یکی از مراجع تقلید با اشاره به وظایف مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه، بر لزوم توجه این مجمع به وضعیت درسی، اخلاقی و رفاهی طلاب تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی‌اکبر حسینی‌نژاد رئیس هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در مدرسه علمیه امام سجاد برگزار شد گفت: پس از انقلاب اسلامی برکات زیادی نصیب حوزه علمیه شد که یکی از آنها ایجاد مجمع نمایندگی طلاب بود.

 

وی افزود: در گذشته طلاب هر شهری پراکنده بودند و سر و سامان درستی نداشتند هرچند اجتماعاتی برگزار می‌کردند اما اینکه انتخاباتی باشد و طلاب بتوانند نماینده‌ای برای شهر خود برگزینند از برکات انقلاب است.

 

این مرجع تقلید تصریح کرد: مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه باید فرصت را غنیمت بشمارد و برای انجام وظایف خود به ویژه نگه داشتن طلاب در مسیر انقلاب تلاش کند.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به لزوم نظارت بر وضعیت تحصیلی طلاب اظهار کرد: مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه باید بر وضعیت درسی طلاب نظارت کند و اجازه ندهد وقت طلبه‌ها به بطالت بگذرد.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم ادامه داد: در دنیایی که فساد اخلاقی از در و دیوار آن می‌بارد، این مجمع باید نظارت‌های لازم برای سالم ماندن طلاب از این آسیب‌ها را داشته باشد.

 

وی با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت مالی و رفاهی طلاب ابراز کرد: مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه موظف است که برای بهبودی وضعیت مالی و رفاهی طلاب به ویژه بیماران و گرفتاران تلاش کند و وساطت‌های لازم میان این طلبه‌ها و مرکز خدمات حوزه علمیه را انجام دهد.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به ظرفیت خیرین در این زمینه ابراز کرد: در شهرهای مختلف خیرینی هستند که می‌توان از ظرفیتشان بهره برد.

 

وی با بیان اینکه در گذشته جای چنین مجمعی خالی بود گفت: وجود این مجمع از گذشته احساس می‌شد و اکنون که برکت انقلاب ایجاد شده است مسئولان آن باید برایش وقت بگذارند.

 

این مرجع تقلید تأکید کرد: مسئولان مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه یا این مسئولیت را نپذیرند یا اگر پذیرفتند به اندازه کافی برایش وقت بگذارند.

 

وی افزود: نمایندگان هر شهری باید گزارش عملکرد سالانه خود را اراده دهند و بگویند که در طول سال چه خدمات درسی، رفاهی و اخلاقی را به طلاب ارائه دادند.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: نمایندگی در این مجمع نباید تشریفاتی باشد بلکه باید واقعا به دنبال کار باشند.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :