موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/68654 :کد

0

روسيه از طالبان خواست بر سر ميز مذاكره با افغانستان حاضر شود

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۵
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -روسيه از طالبان خواست بر سر ميز مذاكره با افغانستان حاضر شود

سفير روسيه در كابل گفت كه مسكو از طالبان مي خواهد كه رابطه خود را با گروه هاي تروريستي از جمله القاعده بصورت كامل قطع كند و با دولت افغانستان بر سر ميز گفت وگوهاي صلح حاضر شود.

سفير روسيه در كابل گفت كه مسكو از طالبان مي خواهد كه رابطه خود را با گروه هاي تروريستي از جمله القاعده بصورت كامل قطع كند و با دولت افغانستان بر سر ميز گفت وگوهاي صلح حاضر شود.

 

به گزارش تحلیل ایران  ، «الكساندر مانتيتسكي» روز دوشنبه در نشست مطبوعاتي در كابل به خبرنگاران داخلي و خارجي افزود كه كشورش از فعاليت هاي گروه تروريستي طالبان و داعش در مرزهاي شمال افغانستان نگران است و به همين علت همكاري هاي نظامي خود را با كشورهاي تاجيكستان و ازبكستان افزايش داده چون اگر كشورهاي آسياي ميانه ناامن شود مهاجران زيادي به روسيه سرازير خواهد شد.


سفير روسيه در كابل، انتشار برخي خبرها از سوي رسانه هاي افغان در باره ارتباط روسيه با طالبان را به شدت رد كرد و آن را بي اساس دانست و گفت كه اين خبرها بصورت منظم منتشر مي شود تا اذهان عمومي افغانستان را نسبت به روسيه بدبين كند و اين در حالي است كه مسكو با طالبان هيچ گونه ارتباطي ندارد.


وي در اين نشست مطبوعاتي به طور مشخص از شكبه تلويزيوني «آريانانيوز» افغانستان نام برد.
وي گفت كه اظهارات «ضميركابلوف» نماينده ويژه روسيه در امور افغانستان، تحريف شده است و مسكو تا پيش از مساله اوكراين با واشنگتن در ارتباط با افغانستان همكاري داشته است.


سفير روسيه در كابل افزود: تحولات در اوكراين باعث قطع همكاري هاي آمريكا و روسيه شد و قبل از آن، رابطه ما با آمريكا در رابطه با افغانستان در سطح خوبي بود.


وي در عين حال گفت كه پس از قطع رابطه روسيه و آمريكا در ارتباط با افغانستان، مسكو و كابل روابط دو جانبه را گسترش داده و بطور مستقل با يكديگر همكاري مي كنند و اكنون با كمك ژاپن، روسيه افسران مبارزه با مواد مخدر افغانستان را آموزش مي دهد و اين همكاري ها تا اول سال آينده ميلادي ادامه مي يابد و سال گذشته نيز 15 تن از اين افسران در روسيه آموزش ديدند.


وي از كشورهاي اروپايي خواست كه بدون در نظر گرفتن تحريم ها عليه روسيه مانند ژاپن با روسيه در رابطه با افغانستان همكاري كنند.


منبع :خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :