موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست الودگی هوا

a/68655 :کد

0

استفاده از سیستم‌های تصفیه در کاهش عوارض آلودگی هوا موثر است

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۸
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -استفاده از سیستم‌های تصفیه در کاهش عوارض آلودگی هوا موثر است

استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوای استاندارد که دارای تکنولوژی مناسب و فیلترهای تخصصی جهت حذف تمام آلاینده‌های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیک باشد، می‌تواند کیفیت زندگی و سلامت روزانه را به شدت ارتقا دهد.

استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوای استاندارد که دارای تکنولوژی مناسب و فیلترهای تخصصی جهت حذف تمام آلاینده‌های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیک باشد، می‌تواند کیفیت زندگی و سلامت روزانه را به شدت ارتقا دهد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران ، دکتر علی منصوری مهربانی، محقق و کارشناس سلامت با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: آلودگی هوا که هر ساله با شروع فصل سرما در کلانشهرهای ایران به‌ ویژه پایتخت مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند. حاصل زندگی شهرنشینی، بالا رفتن سرانه مصرف سوخت و انرژی و استفاده از خودرو‌ها است که افزایش زیادی پیدا کرده است.

 

به گفته کارشناسان، اگر وضع به همین صورت پیش برود در آینده‌ای نه چندان دور آمار بیماری‌های مرتبط با این مشکل مانند بیماری‌های ریوی و قلبی بیش از سه برابر خواهد شد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: اکنون سند و طرح جامع در بحث کاهش آلودگی هوای تهران زیاد است اما معدودی از آنها علمی و دارای پشتوانه کارشناسانه است. بر همین اساس باید بودجه محدودی که در بحث کاهش آلودگی هوای تهران داریم در بهترین جا صرف کنیم که بیشترین کارایی و تاثیر را داشته باشد.

 

آلودگی هوا مشکلی است که باید از منبع رفع شود، وقتی که این آلودگی وارد هوا شد، دیگر راهکار محدودی برای کاهش آن وجود دارد و این راهکارها که برای کاهش آلودگی هوا ارائه می‌شود به ندرت کارشناسی و اجرایی است.

 

وی تصریح کرد: آزمایشی روی سوخت‌های مصرفی خودروها که در ایران ارایه می‌شود، نشان می‌دهد که گوگرد موجود در بنزین ایران 170 «پی پی ام» است که بیشتر از استاندارد جهانی یعنی 80 «پی پی ام» را نشان می دهد. همچنین گوگرد موجود در سوخت خودروهای دیزل اکنون 8000 «پی پی ام» است که نسبت به استاندارد 500 «پی پی ام» جهانی بسیار بالاتر است.

 

 

منصوری خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت که در هیچ جای دنیا خودروسازها زیر بار گزارش‌هایی که نشان می‌دهد، کیفیت خودروهای آنها پایین بوده و استاندارد لازم را ندارد، نمی‌روند و نسبت به آن مقاومت‌هایی وجود دارد اما به عنوان نمونه در سایتی که متعلق به کشور کاناداست، بخشی وجود دارد که خودروها به تکفیک میزان آلاینده‌ها در آن قرار داده شده است و مردم می‌توانند با مراجعه به آن سایت اطلاعات زیست محیطی را درباره خودروها کسب کنند. نکته دیگر اینکه اگر بخواهیم مبنای مقایسه را شاخص‌های استاندارد در نظر بگیریم، بسیاری از روزهای سال ناسالم و در شرایط اضطرار قرار خواهند داشت.

 

 

وی تصریح کرد: نکته‌ای که در این میان مورد توجه است، کاهش آلودگی های محیطی است. از آنجایی که هوای منزل و یا محیط‌های بسته می‌تواند علاوه بر آلاینده‌های محیطی هوا مانند آلاینده‌های فیزیکی شامل گرد و غبار و گرده گیاهان و ریزگردها، همچنین آلاینده‌های شیمیایی مانند اکسیدهای غیرفلزی و اکسیدهای فلزات سنگین می‌تواند توسط ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها حتی ماهی‌ها آلوده شود که باید با استفاده از برخی اعمال از جمله استفاده از تصفیه کننده‌های هوا آلودگی را در منزل کاهش داد و هوای پاک تنفس کرد.

 

 

استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوای استاندارد که دارای تکنولوژی مناسب و فیلترهای تخصصی جهت حذف تمام آلاینده‌های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیک باشد، می‌تواند کیفیت زندگی و سلامت روزانه را به شدت ارتقا دهد. در معرض هوای پاک قرار گرفتن باعث عملکرد صحیح مغزی سایر ارگان‌های سوخت و ساز بدن شده و بر روی تمامی فعالیت‌های انسان تاثیر مثبت دارد.


منبع :خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :