موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رخداد سیاسی

a/68665 :کد

0

دو نامزد جمهوری‌خواه علیه ترامپ متحد شدند

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -دو نامزد جمهوری‌خواه علیه ترامپ متحد شدند

تد کروز و جان کیسیک دو رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه از اتخاذ یک استراتژی هماهنگ برای مقابله با ترامپ خبر داده‌اند.

تد کروز و جان کیسیک دو رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه از اتخاذ یک استراتژی هماهنگ برای مقابله با ترامپ خبر داده‌اند.

 

به گزاش تحلیل ایران به نقل از بی بی سی، تد کروز و جان کیسیک دو رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه از اتخاذ یک استراتژی هماهنگ برای مقابله با ترامپ خبر داده‌اند.

براساس این توافق، تد کروز به پیروزی کیسیک در انتخابات حزبی در ایالت‌های اورگان و نیواورلئان کمک می‌کند و در مقابل کیسیک راه را برای پیروزی تد کروز در ایالت ایندیانا هموار می‌کند.


ترامپ این اقدام رقبای انتخاباتی خود را محکوم کرده و "کاملا ناامید کننده" خوانده است.

مسئول کمپین کروز گفته است: "انتخاب دونالد ترامپ به عنوان نامزد نهایی مطمئنا برای جمهوریخواهان یک فاجعه خواهد بود. نه تنها هیلاری کلینتون و یا برنی سندرز او را از میدان خارج خواهند کرد، بلکه انتخاب او به عنوان نامزد جمهوری خواهان این حزب را یک نسل عقب می‌اندازد."


مسئول تیم کیسیک هم در بیانیه‌ای گفته است: "هدف ما برگزاری کنوانسیون در کلیولند است، جایی که ما مطمئن هستیم کاندیدایی که توانایی متحد کردن حزب را خواهد داشت و در انتخابات ماه نوامبر به پیروزی خواهد رسید در آن جا معرفی شود."


اگر ترامپ نتواند از حمایت شمار کافی نمایندگان در هیئت انتخاباتی حزبی برای پیروزی قاطع در رقابت درون حزبی برخوردار شود، نمایندگان می‌توانند در گردهمایی ماه ژوئیه حزب جمهوری خواه از هر کسی که می‌خواهند پشتیبانی کنند که این امر می‌تواند راه را برای انتخاب تد کروز یا جان کیسیک به عنوان نامزد نهایی حزب هموار کند.


ترامپ پیشتر تهدید کرده بود که اگر با بیشترین آرا به گردهمایی ماه ژوئیه برود اما نامزدی او تایید نشود، هوادارانش "شورش" خواهند کرد.


چندین چهره ارشد حزب جمهوری‌خواه با نامزدی آقای ترامپ مخالفت کرده‌اند چون در توانایی او برای رقابت با دموکرات‌ها در انتخابات سراسری تردید دارند. به علاوه بسیاری از آنها به نحوه رفتار و کردار آقای ترامپ اعتراض دارند.


منبع :خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :