موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/68715 :کد

0

پیش بینی حوادث ورزشگاه تختی اهواز را كرده بودیم

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۲
تعداد بازدید : ۴۵۸   
 تحلیل ایران -پیش بینی حوادث ورزشگاه تختی اهواز را كرده بودیم

بهروان عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس كمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ گفت كه سازمان لیگ از ۱۰ روز قبل از برگزاری دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال اهواز، پیش بینی اتفاقات این دیدار را كرده.

 

 

 

بهروان عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس كمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ گفت كه سازمان لیگ از 10 روز قبل از برگزاری دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال اهواز، پیش بینی اتفاقات این دیدار را كرده و نامه نگاری هایی را برای برگزار نشدن این دیدار انجام داده بود.

 

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، غلامرضا بهروان در برنامه تلویزیونی 90 درباره اتفاقات تلخ ورزشگاه تختی اهواز در روز جمعه گذشته گفت: وظیفه میزبانی برعهده هیات فوتبال استان و باشگاه میزبان است و ما به طور رسمی از طریق نامه نگاری درخواست كردیم این دیدار در ورزشگاه غدیر برگزار شود.


وی با بیان اینكه نامه ای از شورای تامین استان خوزستان دریافت كردیم كه اعلام می كرد تمام تمهیدات لازم را برای برگزاری این دیدار در نظر گرفته اند، افزود: علیرغم این مسایل، اصرار بر برگزاری این دیدار در ورزشگاه تختی بود و اعلام می كردند كه استقلال اهواز می خواهد از حق میزبانی خود استفاده كند؛ این در حالی است كه اولویت ما امنیت بازیكنان و تماشاگران است.


ایرنا نوشت: عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینكه باید از مردم عذرخواهی كرد، اظهار داشت: بحث 2 تیم را ندارم ولی در ورزشگاهی كه 15 هزار نفر ظرفیت دارد، بیش از 30 هزار نفر حضور داشتند؛ وظیفه بازدارندگی با نیروهای بازدارنده بود ولی اصرار مسئولین استان، برگزاری این دیدار در ورزشگاه تختی بود.


وی توضیح داد كه هیات فوتبال نماینده فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است و چه طور باید فشار بیاوریم كه این دیدار در تختی برگزار نشود؟


بهروان درباره برگزار نشدن دیدار تیم های استقلال اهواز و استقلال تهران در ورزشگاه تختی اظهار داشت: در آن زمان حساسیت و وضعیت جدول به اندازه امروز نبود و این دیدار به دلیل وضعیت نور ورزشگاه برگزار نشد. 


وی با یادآوری نامه های مدیركل حراست وزارت ورزش و رئیس سازمان لیگ، گفت: مسئولیت تامین امنیت ورزشگاه برعهده نیروی انتظامی است و سازمان لیگ در این خصوص وظیفه ای ندارد.


عضو هیات رئیسه سازمان لیگ تاكید كرد كه براساس قانون، شورای تامین استان خوزستان می توانست محل برگزاری دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال اهواز را تغییر دهد.


بهروان افزود: بدلیل اتفاقات قبل از بازی، نماینده اعزامی سازمان لیگ جلسه ای اضطراری با فرمانده یگان حاضر در ورزشگاه و سرپرستان 2 تیم برگزار كرد و خواستار برگزاری این دیدار در فردای آن روز در ورزشگاه غدیر و بدون حضور تماشاگران شد. 


دیدار جنجالی تیم های پرسپولیس و استقلال اهواز روز جمعه در چارچوب هفته ببیست و هفتم در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شد و سرخ پوشان با 2 گل جری بنگستون پیروز این دیدار شدند.

** حق میزبانی با استقلال اهواز است 
عبدالكاظم طالقانی رئیس هیات فوتبال استان خوزستان نیز دیگر مهمان تلفنی این برنامه بود و گفت: استقلال اهواز حق میزبانی دارد و باید از این حق استفاده كند.


وی با اشاره به نامه ارسالی سازمان لیگ به شورای تامین استان خوزستان اظهار داشت: شورای تامین اعلام كرد دیدار پرسپولیس و استقلال اهواز در تختی برگزار شود.


رئیس هیات فوتبال استان خوزستان لغو دیدار استقلال تهران و استقلال اهواز را به دلیل كمبود نور در ورزشگاه تختی یادآور شد و خاطرنشان كرد: مسئولیت اینكه بازی در تختی باشد یا غدیر باشد با سازمان لیگ است و سازمان لیگ می توانست در این خصوص تحكم كند.


وی از تمامی مردم و تماشاگران به دلیل اتفاقات ورزشگاه اهواز عذرخواهی كرد و گفت:ما به هیچ عنوان راضی نیستیم كه سنگی پرتاب شود و كسی زخمی شود ولی نیروهای بازدارنده باید به وظیفه خود عمل می كردند. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :