موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/68825 :کد

0

آمریکا باتوقیف۲میلیارد دلار ایرانی در حال انتقام گرفتن است

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -آمریکا باتوقیف۲میلیارد دلار ایرانی در حال انتقام گرفتن است

رئیس گروه نمایندگی پارلمانی فلسطین گفت: آمریکا با توقیف ۲ میلیارد دلار ایرانی در حال انتقام گرفتن از ایران است.

رئیس گروه نمایندگی پارلمانی فلسطین گفت: آمریکا با توقیف 2 میلیارد دلار ایرانی در حال انتقام گرفتن از ایران است.

به گزارش تحلیل ایران ، رئیس گروه نمایندگی پارلمانی فلسطین در جریان جلسه نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی جمهوری اسلامی گفت: در نشست افتتاحیه صحبت های خوبی در مورد مسئله فلسطین بیان شد که لازم می دانم از ریاست محترم جلسه و حاضرین تشکر کنم.
 
دکتر ظهیر گفت: عدالت و آزادی موضوعاتی هستند که در جهان تلاش های گسترده ای برای رسیدن به آن صورت گرفته است. آقای ابوترابی فرد در ابتدای جلسه از دزدی آمریکایی ها صحبت کردند که برخی در جریان این مسئله نبودند. آمریکایی ها نیروهای مریض دریایی خود را در سال 1982 به آب های بیروت فرستادند تا از گروه های مزدور اسرائیلی حمایت کنند اما مقاومت اسلامی در لبنان توانست پاسخ کوبنده ای به آنها بدهد.
 
وی در ادامه گفت: تعداد زیادی از متهاجمین آمریکایی در لبنان کشته شدند. دادگاه مدعی عدالت آمریکایی 2 میلیارد دلار از اموال جمهوری اسلامی را به عنوان غرامت مصادره کرده است.
 
این نماینده پارلمان فلسطین گفت: دلیل رویکرد آمریکا در دزدی از اموال ایران به دلیل حمایت ایران از مقاومت اسلامی در مقابل تهاجم آمریکایی ها بوده است.
 
وی تصریح کرد: در مورد عدالت آمریکایی یک تناقض فاحش وجود دارد. سوال اساسی ما این است که نظر عدالت آمریکایی در مورد جنایات رژیم صهیونیستی چیست؟ اسرائیلی ها تا کنون سه جنگ را علیه ملت فلسطین تحمیل کرده اند.
 
وی گفت: اسرائیلی ها در جریان تهاجم رسمی به خاک فلسطین با کشتار غیرنظامیان و تعرض به بیمارستان ها رسماً مرتکب جنایت جنگی شدند. تا آن روز حتی یک سرباز اسرائیلی هم به جرم جنایت جنگی مجازات نشده است و تا کنون هیچ اقدامی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی صورت نگرفته است.
 
دکتر ظهیر گفت: مقاومت اسلامی افتخار فلسطین است ما بر راهی که برگزیده ایم خواهیم ایستاد تا زمین هایمان را آزاد کنیم. ما راهی جز نبرد نداریم.
 
وی گفت: دشمنان شرایطی را اجرا کرده اند که مسائل حیثیتی در خاورمیانه کمرنگ شود اما چیزی که به زور گرفته شده است باید به زور بازپس گرفته شود.
 
نماینده پارلمان فلسطین گفت: دشمنان مردم مسلمان خاورمیانه گروه های تروریستی نظیر داعش و النصره را ایجاد کردند تا نیروی امت اسلامی از آزادسازی فلسطین منحرف شود.
 
وی در ادامه پرسید: آیا دیده اید که موشکی توسط گروه های تروریستی داعش یا النصره علیه اسرائیل و سرزمین های اشتغالی شلیک شود؟
 
دکتر ظهیر گفت: کشورهای اروپایی جبهه مقاومت را فتنه گر می دانند آنها تلاش می کنند اصل آزادی سرزمین اشغالی فلسطین را منحرف کنند. غربی ها تا کنون قطعنامه های زیادی را به تصویب رسانده اند تا امنیت رژیم اشغالگر قدس تضمین شود.
 
نماینده پارلمان فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که هویت ملی دینی ما را از بین ببرد. رژیم صهیونیستی دنبال این است که ما را به چیزی تبدیل کند که خودش می خواهد.
 
وی گفت: ما برای پیروزی باید از فرهنگ و تمدن خودمان استفاده کنیم تا به موفقیت دست پیدا کنیم.
 
گفتنی است نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی هفتم و هشتم اردیبهشت‌ماه در هتل اسپیناس تهران با حضور نمایندگان پارلمان‌های آسیایی در حال برگزاری است.

 منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :