موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و سلامت

a/68836 :کد

0

خواص پیاز خام

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۵
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -خواص پیاز خام

مصرف پیاز همراه با وعده غذایی به مقابله با گرما و پیشگیری از گرمازدگی کمک می‌کند.پیاز دارای خواص گوناگونی برای سلامت بوده و حتی با ریزش مو هم مقابله می‌کند.مصرف پیاز همراه با وعده غذایی به مقابله با گرما و پیشگیری از گرمازدگی کمک می‌کند.پیاز دارای خواص گوناگونی برای سلامت بوده و حتی با ریزش مو هم مقابله می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، مصرف پیاز همراه با وعده غذایی به مقابله با گرما و پیشگیری از گرمازدگی کمک می‌کند.پیاز دارای خواص گوناگونی برای سلامت بوده و حتی با ریزش مو هم مقابله می‌کند.


اما یکی دیگر از خواص پیاز، خنک نگه داشتن بدن است. پیاز، به‌خصوص پیاز قرمز، حاوی ماده شیمیایی موسوم به کورستین است که دارای تاثیر ضدهیستامین است. هیستامین محرکی است که موجب عرق سوز شدن بدن می‌شود و به گزیدگی و نیش حشرات واکنش مخالف نشان می‌دهد، از این‌رو مصرف پیاز می‌تواند به این مشکلات متداول در فصل تابستان کمک کند.


همچنین مصرف پیاز در فصل تابستان به پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها و عفونت‌ها کمک می‌کند. پیاز دارای مواد مغذی است که شما را از بیماری‌ها دور نگه داشته و برای پوست هم مفید است.


مصرف پیاز در سالاد موجب بهبود عملکرد گوارش می‌شود. آب پیاز می‌تواند برای درمان آفتاب سوختگی پوست هم مناسب باشد که به صورت موضعی بر روی پوست مالیده می‌شود.


مصرف روزانه پیاز می‌تواند به بهبود سطح کلسترول بد خون که موجب مشکلات قلبی می‌شود نیز کمک کند.


منبع:کیهان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :