موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/68872 :کد

0

ترکیه ازسامانه راکت آمریکابرای مقابله باداعش استفاده می‌ کند

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۶
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -ترکیه ازسامانه راکت آمریکابرای مقابله باداعش استفاده می‌ کند

آنکارا به توافقی با آمریکا دست یافته است تا چندین سامانه سبک شلیک راکت را در مرز سوریه مستقر نماید تا بتواند با گروه تروریستی داعش مقابله کند.

آنکارا به توافقی با آمریکا دست یافته است تا چندین سامانه سبک شلیک راکت را در مرز سوریه مستقر نماید تا بتواند با گروه تروریستی داعش مقابله کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در مصاحبه با روزنامه هابرترک، تاکید کرد: آنکارا و واشنگتن به توافقی دست یافته اند که بر اساس آن ترکیه چندین سامانه سبک شلیک راکت را برای مقابله با داعش در مرز سوریه مستقر نماید.

 

وی در ادامه تصریح کرد: سیستم راکت انداز آمریکایی موسوم به "هیمارس" در ماه می در چارچوب توافق با آمریکا در مرز سوریه مستقر خواهد شد. این سامانه ما را قادر خواهد کرد تا اهداف داعش را به طور موثرتری، منهدم کنیم.

 

ترکیه که یکی از اعضای ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا به شمار می رود، حملات خود را به خاک سوریه افزایش داده است.

 

آنکارا به جنگنده های آمریکا اجازه داده است تا از پایگاه هوایی اینجرلیک در جنوب این کشور برای بمباران مواضع تروریست ها در سوریه استفاده کند.

 

طی هفته های اخیر، شهر مرزی کیلیس ترکیه بارها هدف حملات راکتی از سوی مرز سوریه قرار گرفته است.

 

چاوش اوغلو گفت: سامانه هیمارس به ترکیه اجازه خواهد داد تا مواضع داعش را تا شعاع 90 کیلومتری هدف قرار دهد. توپخانه ارتش ترکیه هم اکنون قادر به هدف قراردادن مواضع داعش تا عمق 40 کیلومتری است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :