موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/68885 :کد

0

تجهیز ناوگان دریایی استرالیا با پیشرفته ترین زیر دریایی جهان

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۷
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -تجهیز ناوگان دریایی استرالیا با پیشرفته ترین زیر دریایی جهان

نخست وزیر استرالیا از امضای قرارداد ۳۸.۵ میلیون یورویی این کشور با فرانسه برای ساخت ۱۲ فروند از پیشرفته ترین نوع زیر دریایی در جهان خبر داد.

نخست وزیر استرالیا از امضای قرارداد ۳۸.۵ میلیون یورویی این کشور با فرانسه برای ساخت ۱۲ فروند از پیشرفته ترین نوع زیر دریایی در جهان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از راشا تودی، مقام های دولت استرالیا از امضای پرهزینه ترین پروژه تاریخ نیروی دریایی این کشور با فرانسه به ارزش ۳۸.۵ میلیون دلار خبر دادند.

 

این پروژه که مربوط به سفارش ساخت ۱۲ فروند زیر دریایی پیشرفته نظامی به یک شرکت فرانسوی می شود، موجب نوسازی و ناوگان نظامی دریایی استرالیا خواهد ساخت.

 

نخست وزیر استرالیا روز سه شنبه در قالب بیانیه ای درباره این قرارداد گفت: این زیردریایی ها پیشرفته ترین وسائط دریایی جهان خواهند بود.

 

«تربل» همچنین در ادامه سخنانش در مورد این قرارداد همچنین از ایجاد ۲۸۰۰ شغل جدید در جنوب استرالیا و به واسطه ساخت و به کارگیری این ۱۲ فروند زیر دریایی خبر داد.

 

وی همچنین در پیام توئیتری خود گفت: زیردریایی های استرالیایی در داخل این کشور تولید خواهند شد. ساخت استرالیا، شغل استرالیایی و استیل استرالیا.

 

گفته می شود این تصمیم استرالیا برای امضای قرار داد، پیشتر به تصویب کمیته امنیت ملی این کشور رسیده بود.

 

این ۱۲ زیر دریایی قرار است جایگزین ۶ زیر دریایی از رده خارج و قدیمی این کشور خواهند شد.

بر اساس ویدئوی منتشر شده از سوی شبکه «دی سی ان اس» استرالیا، این کشور پس از انگلیس، آمریکا و فرانسه، چهارمین کشوری خواهد بود که به این نسل از زیر دریایی ها دست خواهد یافت.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :