موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/68894 :کد

0

پرواز هواپیمای وزارت دفاع آذربایجان به سرزمین اشغالی

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۴
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -پرواز هواپیمای وزارت دفاع آذربایجان به سرزمین اشغالی

روزنامه صهیونیستی هاآرتص از دو پرواز هواپیمای ترابری وزارت دفاع جمهوری آذربایجان به فرودگاه نظامی اوودا در فلسطین اشغالی خبر داد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص از دو پرواز هواپیمای ترابری وزارت دفاع جمهوری آذربایجان به فرودگاه نظامی اوودا در فلسطین اشغالی خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، هاآرتص نوشت: یک فروند هواپیمای ترابری وزارت دفاع جمهوری آذربایجان که از باکو به پرواز درآمده بود در فرودگاه نظامی اوودا به زمین نشست.

 

اطلاعات پایگاه اینترنتی فرودگاه اوودا نشان می دهد این دو پرواز حدود دو هفته پیش در اوج درگیریها بین ارتش آذربایجان و ارتش ارمنستان در منطقه قره باغ کوهستانی رخ داد.

 

این روزنامه افزود: این هواپیما هر بار دو تا سه ساعت در فرودگاه اوودا بود و سپس به باکو بازگشت. مشخص نیست این هواپیما برای تخلیه محموله خود یا برای بارگیری در فرودگاه اوودا به زمین نشسته است.

 

هاآرتص نوشت: بین اسرائیل و جمهوری آذربایجان از سال ها پیش ائتلاف نظامی وجود دارد. آذربایجان کشور مسلمان با دولت سکولار است که از نظر جغرافیایی نزدیک ایران قرار دارد و به همین علت از اهمیت زیادی برای اسرائیل برخوردار است.

 

جمهوری آذربایجان همچنین صادرکننده اصلی نفت به اسرائیل است و بر اساس اطلاعات منابع خارجی، اسرائیل به تامین کننده اصلی سلاح برای این کشور تبدیل شده است. فقط در چهار سال اخیر، اسرائیل حدود پنج میلیارد دلار سلاح به این کشور فروخته است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :