موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/68918 :کد

0

کره شمالی برای یک آزمایش جدید موشکی آماده می شود

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -کره شمالی برای یک آزمایش جدید موشکی آماده می شود

به دنبال یک آزمایش موشکی ناموفق در پانزدهم ماه آوریل،‌ کره شمالی خود را برای آزمایش یک موشک بالستیک میان برد آماده می کند.

به دنبال یک آزمایش موشکی ناموفق در پانزدهم ماه آوریل،‌ کره شمالی خود را برای آزمایش یک موشک بالستیک میان برد آماده می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از آماده شدن همسایه شمالی این کشور برای آزمایش یک موشک بالستیک میان برد خبر داد.

 

گفتنی است که در پانزدهم ماه میلادی جاری،‌ کره شمالی در آزمایش یک موشک با بُردی بیش از سه هزار کیلومتر که احتمالاً یک موشک «موسودان» بود، شکست خورد. در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمایش موشکی، موشک فوق از توان اصابت به ژاپن برخوردار بود و همچنین به طور نظری می توانست جزیره گوام متعلق به آمریکا را در تیررس خود قرار دهد. به عبارت دیگر موشک موسودان که می تواند از یک سکوی پرتاب متحرک شلیک شود، در آزمایش پرتاب خود موفقیتی نداشته است.

 

اوباما در مصاحبه ای با شبکه خبری سی بی اِس گفت که «آمریکا زمان بیشتری را صرف استقرار سامانه های توسعه موشکی خود می کند و ضمن تلاش برای حل مسئله توسعه توان هسته ای کره شمالی، برای استقرار یک سپر دفاع موشکی که دست کم بتواند تهدیدات [موشکی] نزدیک به سطح زمین کره شمالی را دفع نماید، اقدام می کند».

 

گفتنی است که کارشناسان آزمایش موشک مودوسان را در راستای تلاشهای کره شمالی برای توسعه یک موشک بالستیک میان قاره ای ارزیابی می کنند که هدف آن، هدف قرار دادن خاک آمریکاست.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :