موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/68931 :کد

0

تضعیف رهبری، تضعیف نظام و کشور است

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -تضعیف رهبری، تضعیف نظام و کشور است

یکی از مراجع تقلید گفت: نباید اجازه دهیم جایگاه رهبری و ولی فقیه تضعیف شود زیرا تضعیف حایگاه رهبری و ولایت فقیه، تضعیف روحانیت، نظام و کشور است.

یکی از مراجع تقلید گفت: نباید اجازه دهیم جایگاه رهبری و ولی فقیه تضعیف شود زیرا تضعیف حایگاه رهبری و ولایت فقیه، تضعیف روحانیت، نظام و کشور است.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با رئیس مجمع نمایندگان طلاب به همراه جمعی از اعضای هیأت رئیسه این مجمع، با اشاره به آیه 23 سوره زمر «وَالَّذی جاءَ بِالصِّدْقِ وَ صَدَّقَ بِهِ أُولئِکَ هُمُ الْمُتَّقُونَ» اظهار کرد: این آیه را به این صورت تفسیر می کنند «و آن کس که صدق و راستی آورد(چون پیامبر اسلام) و آن که (از این امت) او را تصدیق کرد آنها همه پرهیزگاران واقعی اند»، که مشخص است این آیه به پیامبر و حضرت علی(ع) اشاره دارد.

 

وی با قدردانی از خدماتی که در مجمع نمایندگان طلاب انجام شده است، تصریح کرد: اعضای این مجمع افرادی مورد اعتماد هستند و این آیه هم مصداق فعالیت این مجمع در امور حوزه است.

 

این مرجع تقلید با بیان اینکه ما باید پیرو مکتب متقین باشیم، عنوان کرد: کسانی که در آن زمان به ولی عصر خویش لبیک گفتند از متقین هستند و ما نیز باید در زمان کنونی این چنین باشیم.

 

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به حرکت امام خمینی(ره) در زنده نگه داشتن نهضت حوزه علمیه، گفت: حرکت امام خمینی (ره) حرکتی حیاتی بود، زیرا در آن زمان دشمنان تلاش می‌کردند مسیر حوزه علمیه را منحرف کنند ولی امام خمینی(ره) با تیزبینی امور گوناگون را به آیت‌الله بروجردی ارجاع می‌داد و هرگز خود را تا زمانی که این مرجع بزرگ در قید حیات بود وارد مسائل گوناگون به ویژه مسائل حوزه نمی‌کرد.

 

وی با اشاره به زمان پس از رحلت آیت‌الله بروجردی و رویکرد امام خمینی(ره) در این زمان، نسبت به مسائل گوناگون، بیان کرد: امام خمینی(ره) در این زمان در عالم رویا و بر اثر خواب حقیقی که دیده بود متوجه شد که باید پرچم انقلاب را به دست بگیرد.

 

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «باید انقلابی حرکت کرد»، گفت: اگر در جامعه نسبت به مسائل گوناگون بی تفاوت باشیم، برای کسانی که نسبت به انقلاب، نظر سوء داشتند زمینه مهیا می‌شود تا بخواهند انقلاب را از راه اصلی خود خارج کنند.

 

این مرجع تقلید با بیان اینکه انقلاب ثمرات و تحفه‌های فراوانی را به جا گذاشته است، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین آثار انقلاب ارتباط مردم و مسئولان با مراجع، علما و روحانیون است و این در حالی است که پیش از انقلاب مردم را نسبت به حوزه بدبین کرده بودند.

 

آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: امروز تمام مسئولان نظامی و انتظامی کشور شامل سپاه، ارتش و نیروی انتظامی با مراجع ارتباط نزدیک دارند در حالی که پیش از انقلاب چنین مسائلی وجود نداشت.

 

وی با اشاره به تقابل حوزه و دانشگاه پیش از انقلاب، گفت: به برکت حرکت انقلابی امام خمینی(ره) امروز حوزه و دانشگاه با یکدیگر تعامل دارند و مردم نیز احساس می‌کنند که جامعه به روحانیون نیاز دارد.

 

این مرجع تقلید با بیان اینکه روحانیت باید از ظرفیت خود برای حفظ انقلاب بیش از پیش تلاش کند، تصریح کرد: عمل روحانیت به گونه ای باید باشد که مردم را به انقلاب علاقمند کند و در صورتی که این چنین شد ما توانسته ایم به وظایف خود عمل کنیم.

 

آیت‌الله علوی گرگانی اضافه کرد: اگر حوزه و روحانیت به مسائل مردم در جامعه اهمیتی قائل نباشد، مردم از روحانیت فاصله می‌گیرند و این فاصله موجب از بین رفتن انقلاب می‌شود.

 

وی با بیان اینکه پرچم نظام جمهوری اسلامی امروز در دستان توانمند آیت‌الله خامنه‌ ای قرار دارد، گفت: نباید اجازه بدهیم که نقطه مرکزی و محوری نظام که در راس آن رهبری قرار دارد، ضعیف شود.

 

این مرجع تقلید بیان کرد: تضعیف رهبری و ولایت فقیه، تضعیف روحانیت و تضعیف نظام و کشور را به دنبال دارد و امروز که نه تنها زمام ایران بلکه زمام جهان اسلام به دست ایشان است، به همین منظور نباید بگذاریم این پرچم روی زمین بماند.

 

آیت‌الله علوی گرگانی با تأکید براینکه خداوند پرچم انقلاب را به دست رهبری داده است، گفت: باید نظرات رهبر معظم انقلاب در جامعه عملیاتی شود و زمانی که امر می‌کند که حوزه باید زنده باشد و حرکت او در مسیر انقلاب و خط امام باشد نباید سخن ایشان روی زمین بماند، زیرا حوزه همان حوزه زمان امام خمینی(ره) و سنگر نیز همان سنگر است.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :