موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/68975 :کد

0

بزرگترین عامل مرگ در کشور

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۶:۰۰
تعداد بازدید : ۳۳۰   
 تحلیل ایران -بزرگترین عامل مرگ در کشور

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماری های قلبی بزرگترین عامل مرگ در کشور است، گفت: بیماری‌های غیر واگیر ۳۸ میلیون مرگ‌ و میر در جهان را به خود اختصاص می دهد.

 

 

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماری های قلبی بزرگترین عامل مرگ در کشور است، گفت: بیماری‌های غیر واگیر 38 میلیون مرگ‌ و میر در جهان را به خود اختصاص می دهد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر سیاری معاون بهداشتی وزیر بهداشت با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر یا بیماری‌های مزمن بزرگترین تهدید برای سلامت مردم جهان است، گفت: بیماری‌های غیر واگیر 38 میلیون مرگ‌ ومیر در جهان را به خود اختصاص می دهد که از این تعداد بیشترین آمار مرگ و میر به بیماری‌های قلبی و عروقی با 17 میلیون فوتی اختصاص دارد.
 
وی افزود: بعد از بیماری قلبی و عروقی بیماری سرطان در رتبه دوم، بیماری دیابت با آمار 5 میلیون فوتی به صورت سالانه در جهان در رتبه سوم و در نهایت بیماری آسم و مشکلات تنفسی در رتبه چهارم از لحاظ تعداد مرگ و میر قرار دارد.
 
سیاری با بیان اینکه این بیماری‌ها 60 تا 70 درصد علت مرگ را تشکیل می دهند، عنوان کرد: در این راستا امسال از سوی سازمان بهداشت جهانی سال غلبه بر دیابت نامگذاری شد؛ بنابراین وزارت بهداشت برنامه های متعددی برای کنترل این بیماری در دست اقدام دارد که با مشارکت سازمان های دیگر از جمله آموزش و پرورش و شهرداری ها به صورت آزمایشی اجرا می شود، که اگر نتایج مورد نظر به دست آید، آنها را در سطوح ملی گسترش می‌دهیم.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :