موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/68980 :کد

0

حلقه گمشده صنعت کشور

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۳
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -حلقه گمشده صنعت کشور

نخستین قدم برای توسعه صنعت کشور دستیابی به تکنولوژی روز دنیا و ایجاد ارتباط مناسب با سایر کشورها است چرا که این امر سبب ایجاد رقابت سالم و رونق فضای کسب و کار می شود.


نخستین قدم برای توسعه صنعت کشور دستیابی به تکنولوژی روز دنیا و ایجاد ارتباط مناسب با سایر کشورها است چرا که این امر سبب ایجاد رقابت سالم و رونق فضای کسب و کار می شود.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، علی سنگینیان عضو اتاق بازرگانی تهران در گفتگو باباشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نگاه غالب در جذب سرمایه گذار خارجی طی سالهای گذشته صرفا تزریق نقدینگی به پیکره اقتصاد کشور بوده تفکری که در تمام دنیا رد شده است.

وی ادامه داد: جذب سرمایه گذار خارجی باید همراه با توسعه منابع مالی، تکنولوژی و دانش مدیریت خارجی باشد تا از این طریق میزان تولیدات و کیفیت محصولات رشد یابد اما نباید صرفا خریدار تکنولوژی باشیم بلکه باید به ایجاد تکنولوژی نیز بپردازیم.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: براساس آمار سطح بهره وری نسبت به امکانات موجود در کشور بسیار پایین است که همین امر از استفاده نادرست منابع و پتانسیل موجود ناشی می شود.سنگینیان، علت این امر را نبود تکنولوژی به روز دانست و عنوان کرد: کارخانه های کشور از نبود فن آوری به روز در کشور رنج می برند.

***سطح تکنولوژی در کشور مطلوب نیست

حسین سلیمی عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: سطح تکنولوژی در کارخانه های کشور چندان مطلوب نیست و همین امر بهره وری واحدهای تولیدی را کاهش داده است.

وی اظهار داشت: تحقق رشد اقتصادی 6 درصدی تنها به جذب سرمایه گذار محدود نمی شود بلکه  انتقال تکنولوژی روز نیز در این مسیر بسیار با اهمیت است.این عضو اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: قدم اول برای دستیابی به تکنولوژی روز دنیا  ارتباط با کشورهای پیشرفته است.
 


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :