موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی یارانه

a/69045 :کد

0

حذف یارانه پزشکان، اساتید، قضات و وکلا برای دولت آسان است

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -حذف یارانه پزشکان، اساتید، قضات و وکلا برای دولت آسان است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت به راحتی می تواند سه دهک ثروتمند را از دریافت یارانه نقدی حذف کند .

 

 

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت به راحتی می تواند سه دهک ثروتمند را از دریافت یارانه نقدی حذف کند گفت: این دهک ها شامل پزشکان، اساتید دانشگاه ها، قضات و حقوقدانان و همچنین کارمندان دارای حقوق بالا هستند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار داشت : با توجه به اینکه دولت کسری قابل توجهی در تامین منابع یارانه ای دارد و همچنین اولویت بخش های تولید و ضرورت توسعه اشتغال ، مجلس در بررسی بودجه سال جاری تلاش کرد تا مسیر دولت برای ساماندهی پرداخت یارانه نقدی هموارتر شود .


وی افزود : ما در بررسی شاخص های حذف یارانه نقدی ، به ابعاد عائله خانوار توجه کردیم و خانوارهایی که دارای پنج فرزند یا بیشتر هستند از این موضوع خارج شدند و از لحاظ درآمدی هم کف درآمد را در نظر گرفتیم که 35 میلیون تومان در سال است.


وی افزود : برخی گروه ها مانند پزشکان، اساتید دانشگاه ها، قضات و حقوقدانان و همچنین کارمندان دارای این شرایط به راحتی برای دولت قابل تشخیص است و انتظار داریم دولت یازدهم در این زمینه با دقت بیشتر و انگیزه بالاتر وارد شود .


خبرگزاری تسنیم نوشت: نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : این سه دهک بالاتر از خط فقر قرار دارند و هرگز افرادی که زیر خط فقر هستند از دریافت یارانه نقدی حذف نمی شوند و حتی خیلی از کسانی که در شرایط جدید یارانه نقدی خواهند گرفت ، بالای خطر فقر هستند و حتی ثروتمند هم محسوب می شوند و ما حداقل ها را در این موضوع در نظر گرفته ایم .


وی افزود‌: دولت حدود 50 تا 70 بانک اطلاعاتی در اختیار دارد و به راحتی می تواند این شاخص ها را شناسایی کند و اگر موارد استثنایی هم وجود داشته باشد که نیازی به دریافت یارانه دارد، دولت می تواند این موضوع را هم ساماندهی کند.


برخی مسئولان دولتی می گویند دولت تا 50 درصد در پرداخت یارانه نقدی کسری دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :