موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/69077 :کد

0

ویروسی شدن سیستم رایانه‌ای یک نیروگاه هسته‌ای آلمان

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۳
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -ویروسی شدن سیستم رایانه‌ای یک نیروگاه هسته‌ای آلمان

رسانه‌های آلمانی از ویروسی شدن سیستم رایانه‌ای یک نیروگاه اتمی در شهر گاندرمینگنِ ایالت بایرنِ این کشور خبر داده‌اند.

رسانه‌های آلمانی از ویروسی شدن سیستم رایانه‌ای یک نیروگاه اتمی در شهر گاندرمینگنِ ایالت بایرنِ این کشور خبر داده‌اند.


به گزارش تحلیل ایران ، این نیروگاه که از سوی شرکت «آر دابلیو ای» آلمان اداره می‌شود، در حدود 120 کیلومتری شمال غرب مونیخ واقع شده است.


«آر دابلیو ای» اعلام کرد این ویروس‌ها که شامل ویروس رامینت دابلیو 32، (W32.Ramnit) و کانفیکر می‌شود، در یکی از رایانه‌های واحد بی این نیروگاه شناسایی شده است.


به گفته شرکت سیمنتک، ویروس رامینت دابلیو 32 برای سرقت پرونده‌ها از رایانۀ آلوده شده طراحی شده است و مایکروسافت ویندوز را هدف می‌گیرد. این ویروس که نخستین بار در سال 2010 شناسایی شد به فرد مهاجم اجازه می‌دهد وقتی رایانه به اینترنت متصل می‌شود، از راه دور آن را کنترل کند.


ویروس کانفیکر که نخستین بار در سال 2008 مشاهده  شد نیز تا کنون ویندوز میلیون‌ها رایانه را در جهان آلوده کرده است. این ویروس معمولاً از راه اینترنت یا استیکرهای «یو اس بی» به سیستم قربانی وارد می‌شود.


با این وجود، از آنجا که سیستم رایانه‌ایِ آلوده شدۀ این نیروگاه آلمانی به اینترنت متصل نبود، این ویروس‌ها نتوانستند در کار نیروگاه خللی ایجاد کنند.


مایکو هایپونن، رئیس دفتر تحقیقاتِ اف-سکیورِ فنلاند در این رابطه گفت آلوده شدن زیرساخت‌های حیاتی بسیار رایج است، اما در اغلب موارد چنین چیزی خطرآفرین نیست، مگر آنکه یک نیروگاه به طور خاص هدف حمله قرار بگیرد.


پس از فاجعه هسته‌ای فوکوشیما در حدود پنج سال پیش، آلمان از بیم امنیت هسته‌ای این کشور تصمیم گرفت تعطیلی نیروگاههای هسته‌ای خود را تسریع کند.

 منبع : پرس تی وی فارسی

 

                               

ویروس     آلمان     سیستم     نیروگاه     اتمی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :