موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قوه مقننه

a/69081 :کد

0

هشتم خرداد، روز آغاز مجلس دهم

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۱
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -هشتم خرداد، روز آغاز مجلس دهم

سخنگوی وزارت کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، هشتم خرداد روز شروع مجلس دهم خواهد بود.

سخنگوی وزارت کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، هشتم خرداد روز شروع مجلس دهم خواهد بود.

به گزارش تحلیل ایران ، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در برنامه  «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته، هشتم خرداد را روز شروع مجلس دهم عنوان کرد.

وی افزود: صبح روز جمعه ۱۰ اردیبهشت در ۲۱ استان برای ۱۷ میلیون نفر از واجدین شرایط مرحله دوم انتخابات را پیش رو خواهیم داشت.

امیری ادامه داد: انتخابات در کلیه حوزه های رای گیری کاملا رقابتی است و مدت قانونی تبلیغات انتخاباتی تا ساعت ۸ روز پنجشنبه پیش رو، ادامه دارد.

سخنگوی وزارت کشور گفت: از مرحله اول تا دوم انتخابات حدود ۵۶ هزار نفر رای اولی داریم و نامزدهای محترم و طرفداران آن ها در مجموع مقررات و قوانین تبلیغات را در فضای مجازی و حقیقی رعایت کرده اند.

وی ادامه داد: در این مرحله بیش از ۱۵ هزار شعبه اخذ رای داریم و تفاوت این دوره با مرحله اول این است که در مرحله اول نامزدی منتخب بود که یک چهارم آرای صحیح ماخوذه را جمع کند ولی در این مرحله ملاک، اکثریت نسبی با هر میزانی است.

امیری رای دادن در حوزه رای گیری مرحله اول را از دیگر شروط مرحله دوم انتخابات دانست و گفت: از نظر محدودیت سنی، رای تکراری و اینکه شهروندان قبلا در کدام حوزه رای داده اند، کاملا برای مجریان قابل تشخیص است.

وی با اعلام اینکه رای اولی ها و کسانی که قبلا رای نداده اند، می توانند در هر حوزه ای رای بدهند، به مردم توصیه کرد در حوزه هایی که قبلا اقدام به رای دادن کرده اند، این بار نیز رای خود را به صندوق بیندازند.

امیری ساعات اولیه روز جمعه را بهترین زمان برای حضور در شعب اخذ رای دانست و گفت: مرحله دوم از اهمیت خاصی برخوردار است و این مرحله است که انتخابات را تکمیل می کند، امیدواریم در هشتم خرداد سال جاری شاهد مجلسی پربار باشیم.

وی بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، هشتم خرداد را روز شروع مجلس دهم عنوان کرد و افزود: در شرایطی که خاورمیانه وضعیتی نامطلوب دارد و تروریسم بخش هایی از کشور عراق و سوریه را اشغال کرده، حضور پر شور مردم در انتخابات مجلس با مفهوم و معنا دار خواهد بود.

منبع: مهر
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :