موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی راه و شهر سازی

a/69120 :کد

0

دوره بازپرداخت اقساط مسکن مهر به جای افزایش کاهش یافت+سند

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -دوره بازپرداخت اقساط مسکن مهر به جای افزایش کاهش یافت+سند

مشکلات مسکن مهر هر روز بدتر از دیروز می‌شود به طوری که باوجود بخشنامه دولت مبنی بر افزایش بازپرداخت اقساط تسهیلات از ۱۵ سال به ۲۰ سال براساس جدیدترین اخبار این مدت با کاهش یک ساله به ۱۴ سال رسیده است.مشکلات مسکن مهر هر روز بدتر از دیروز می‌شود به طوری که باوجود بخشنامه دولت مبنی بر افزایش بازپرداخت اقساط تسهیلات از 15 سال به 20 سال براساس جدیدترین اخبار این مدت با کاهش یک ساله به ۱۴ سال رسیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، در روزهایی که اخبار خوشی از مسکن مهر به گوش نمی‌رسد و این طرح دائما بازیچه مجادلات سیاسی افراد و گروه‌ها شده است خبرها حاکی از این است که علی‌رغم بخشنامه دولت قبل که قرار بود بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مهر از 15 سال به 20 سال افزایش یابد بازپرداخت ها نه تنها افزایش نیافته بلکه یک سال دیگر هم کمتر شده و به 14 سال رسیده است.


برخی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در تماس با فارس اعلام کردند که بیش از 45 ماه از ثبت نام آنها در این طرح به امید تحویل و اسکان در این واحدها ظرف مدت 18 ماه می‌گذرد و ناچار شده‌اند که در شبکه های اجتماعی پیگیر حل مشکلات باشند.


یکی از متقاضیان مسکن مهر در همین رابطه از تخلفات و انحرافات ایجاد شده در مدت زمان بازپرداخت تسهیلات اعطایی به واحدهای مهر در پردیس خبر داد.


محمدی به فارس گفت: اواخر اردیبهشت ماه سال 92 وزیر دولت وقت از تصویب مصوبه‌ای با موضوع افزایش مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مهر از 15 به 20 سال و ابلاغ بخشنامه‌های این مصوبه به شعبات بانک مسکن خبر داد.


وی افزود: همچنین وزیر وقت اعلام کرد که این مصوبه شامل حال همه متقاضیان می‌شود، حتی آن دسته از متقاضیانی که دفترچه اقساط آنها صادر شده است می‌توانند با مراجعه به شعبات بانک مسکن دفترچه قسط 15ساله را تحویل داده 20ساله دریافت کنند.


وی خاطر نشان کرد:حال پس از گذشت چیزی نزدیک به 36 ماه از آن تاریخ، با وجود تأخیر نزدیک به 30 ماهه تحویل این واحدها، شرکت عمران پردیس برای تزریق پول بیشتر به این پروژه 5 میلیون تومان به مبلغ تسهیلات اضافه کرده و در کمال تعجب با وجود این افزایش نه تنها بازپرداخت اقساط تسهیلات 20 ساله نشده است که از 15 سال به 14 سال کاهش یافته است.


به گفته وی، این در حالی است که دولت فعلی دلیل گرفتن چندبرابری پول از متقاضیان را مصوبات دولت قبل میداند، ما در این موضوع مصوبه دولت قبل به فراموشی سپرده شده است.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :