موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/69121 :کد

0

هشدار لاوروف درباره تبدیل بحران سوریه به جنگ شیعه و سنی

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۱
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -هشدار لاوروف درباره تبدیل بحران سوریه به جنگ شیعه و سنی

وزیر امور خارجه روسیه درباره تبدیل بحران سوریه به مناقشه میان شیعه و سنی هشدار داده است.

وزیر  امور خارجه روسیه درباره تبدیل بحران سوریه به مناقشه میان شیعه و سنی هشدار داده است.


به گزارش تحلیل ایرن ، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در کنفرانس بین المللی امنیت که با حضور مقامات ارشد نظامی و کارشناسان از چندین کشور جهان با محوریت مبارزه با تروریسم و دیگر چالش های امنیتی برگزار می‌شود، این سخنان را مطرح کرد.


لاوروف همچنین درباره پیدایش گروه های تروریستی نظیر داعش در صحنه بین المللی هشدار داد و گفت تروریست‌ها، کارشناسان نظامی خارجی را به کار گرفته‌اند تا حملاتی با تسلیحات شیمیایی در سوریه و عراق انجام دهند.


وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنانش استقرار سامانه‌های موشکی امریکا در مناطق شرق اروپا و خاورمیانه را تهدیدی برای امنیت منطقه عنوان و تاکید کرد غیرممکن است که بدون حضور روسیه نظم امنیتی در جهان برقرار شود.

 

همایش بین المللی امنیت در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه با حضور 500 مهمان از جمله 17 وزیر دفاع و 14 نفر از معاونان وزارتخانه‌های دفاع، روسای ستاد کل نیروهای مسلح و کارشناسان در مسکو برگزار می‌شود؛ محور اصلی مذاکرات در این همایش، مبارزه با تروریسم است.


راهبرد مبارزه با تروریسم و همگرایی‌های بین المللی علیه آن در این همایش مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ همچنین از دیگر محورهای گفتگو در این همایش مسائل امنیتی منطقه آسیا و اقیانوس آرام، ثبات جهانی و همکاری‌های نظامی اعلام شده است.


سردار حسین دهقان وزیر دفاع ایران نیز به دعوت سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، صبح چهارشنبه به منظور شرکت در این کنفرانس امنیتی دو روزه وارد مسکو شد.

منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :